2 metukų amžiaus vaikų isterija: kaip su ja kovoti?

Antraisiais gyvenimo metais prasideda labai svarbus pereinamasis laikotarpis. Mažylis jau daug moka, nori išbandyti dar daugiau, tačiau nesugeba kontroliuoti savo emocijų, todėl prasideda „isterikos“. Ką daryti?

Nėra vienintelio ir paties geriausio problemos sprendimo būdo – viskas priklauso nuo situacijos. Isterija gali būti temperamento apraiška arba nepasitenkinimo savimi ir aplinka išraiška. Kai išmoksite tai atskirti, bus paprasčiau suprasti, kaip reaguoti į tokį elgesį.

Dėmesio nukreipimas

Tai – vienas iš geriausių būdų nutraukti isterijos priepuolį. Daugelis mamų bijo eiti į parduotuvę su vaikais, nes nujaučia, kuo tai gali baigtis: mažylis krenta ant grindų ir kelia triukšmą, kad tėvai nupirktų norimą žaisliuką. Taip elgiasi dauguma vaikų.

Ką daryti? Paimkite vaiką ant rankų ir paaiškinkite, kad jeigu verks, eisite namo, ir nieko nepirksite, tačiau jeigu nusiramins, duosite jam tai, ko jis nori. Tik nepamirškite savo pažado ir jį ištesėkite – priešingu atveju kitą kartą situacija pasikartos.

Mažojo manipuliatoriaus ignoravimas

Jeigu svečiuose arba namuose vaikas ima ožiuotis ir „rodyti charakterį“, išeikite į kitą kambarį ir paaiškinkite, kad psisijungsite prie kitų tik tada, kai vaikas nusiramins. Paprastai tai būna labai efektyvu.

Viešajame transporte viskas kiek sudėtingiau. Iš pradžių pasistenkite nukreipti vaiko dėmesį mylimu žaisliuku (išeidami visada pasiimkite jį su savimi), pasiūlykite pažiūrėti pro langą ir pan. Jei tai nepadeda, ignoruokite isteriją ir į ją nereaguokite.

Žinoma, tai stresas tėveliams, o neretai – ir aplinkiniams, tačiau nereikia baimintis, ką jie pagalvos. Daugelis iš jų patys augina vaikus, tad greičiausiai į jus žvelgs su užuojauta, o ne smerkiančiu žvilgsniu. Jie puikiai žino, kaip sunku klausytis nesibaigiančio verksmo.

Kad vaikas suprastų, ką galima daryti, o ko – ne, būtinas pastovumas. Jeigu į tą pačią situaciją kaskart reaguosite skirtingai, isterijos taps dar dažnesnės, o kovoti su jomis bus tiesiog neįmanoma.

Apgalvokite, kas gali tapti vaiko isterijos priežastimi, ir kaip užkirsti tam kelią. Jeigu mažylis bando jumis manipuliuoti, vadinasi, viską darote teisingai. Bet gal jis taip prašo pagalbos? Tikėtina, kad jis tiesiog išsigando, nori miego arba praalko. Kuo greičiau pašalinsite nerimo priežastį, tuo greičiau baigsis isterija.

Mokomės išreikšti savo norus

Parodykite ir paaiškinkite vaikui, kad nereikia verkti, kai jis nori miego arba valgyti, kad reikia aiškiai pasakyti: „Aš noriu valgyti“, „Noriu miego“. Problemas būtina išreikšti žodžiais, tačiau prieš tai reikia išmokti jas suprasti patiems.

Tikimės, pereinamasis laikotarpis praeis greitai ir nepastebimai, o jūs rasite būdų nuraminti savo atžalą. Jokiu būdu jos nemuškite – agresija nieko gero neduos (ji tik taps vaiko agresijos priežastimi). Jei viską darysite tinkamai, per porą metų viskas turėtų baigtis.

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai