4 patarimai, padėsiantys jūsų vaikui prašnekti greičiau

„Pampers“ pataria: nors jūsų mažylis pradės šnekėti greičiau, nei jūs manote, jūs galite palengvinti mokymosi procesą pasikliaudami šiais keturiais patarimais.

Dar prieš jums tai pastebint, jūsų vaikas iš sunkiai prašnekančio kūdikio taps plepiu mokyklinuku. Nors jis pasieks šį etapą savo laiku – tiesiog stebėdamas, klausydamas ir būdamas su jumis – jūs galite paspartinti kalbos įgūdžių vystymąsi, naudojantis šiais keturiais patarimais.

1. Palaikykite kiekvieną pašnekesį (net kai jis yra vienpusis)

Tokiame jauname amžiuje nuolatinis jūsų šnekėjimas yra puikus būdas vaiką supažindinti su nauju žodynu ir skatinti kalbos vystymąsi. Kalbėkite su savo kūdikiu visą dieną darydami namų ruošos darbus: pasakokite kūdikiui apie apie makaronus, kuriuos gaminate, kalbėkite apie lankstomų drabužių spalvas ar bakstelėkite pirštu į batus, kuriuos pamatėte prekybos centre. Nors jūsų vaikas dar negali atsakyti, jis visada klausosi ir supranta daugiau, nei jūs galvojate.

2. Susikoncentruokite ties kalbos įgūdžių vystymusi pasakų skaitymo metu

Skaitymas kūdikiui yra svarbi kalbos vystymosi dalis. Skaitymas supažindina jūsų vaiką su naujais žodžiais, o paveikslėlių žiūrėjimas kartu padeda kūdikiui suprasti, kad kiekvienas dalykas turi savo pavadinimą.

Pavyzdžiui, parodykite mašiną iliustracijoje ir ištarkite „mašina“ garsiai, taip padrąsindami kūdikį kartoti paskui jus.



3. Padėkite jam teisingai ištarti

Pirmieji jūsų vaiko žodžiai greičiausiai neskambės kaip tikri žodžiai. Pavyzdžiui, „so“ jam gali reikšti „šuo“.

Nors svarbu pastebėti šiuos žodžius, atsispirkite pagundai naudoti juos kalbant su savo kūdikiu, nesvarbu, kaip mielai jie skamba. Vietoje to, arkartojant kūdikio pasakytą žodį, naudokite teisingą tarimą, kad galų gale pats vaikas galėtų pasitaisyti.

4. Atpasakokite jūsų kūdikio veiksmus, kad patobulintumėte asociacijas

Pirmų metų pabaigoje, jūsų kūdikis greičiausiai komunikuos rodydamas pirštu ar šliauždamas į dalyką, apie kurį nori pranešti.
Padrąsinkite jo bandymus ir išplėskite savo mažylio žodyną pasakodami, ką jis daro. Pavyzdžiui, jei pastebite, kad jūsų kūdikis siekia savo gertuvėlės, sakykite: „A, tu nori savo puodelio!“. Šis pasakymas padės jam sujungti pavadinimą ir objektą, o galų gale jis nustos rodyti į daiktus ir jų paprašys žodžiu.

Šaltinis: pampers.com

Komentarai

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai