9 labiausiai paplitusios klaidos, kurias daro jaunos šeimos

Patinka mums ar ne, tačiau šeimyninis gyvenimas toli gražu ne visiems primena pasaką. Dažniausiai viskas klostosi visai ne taip, kaip įsivaizdavome. Štai 9 dalykai, kurių nereikėtų daryti, jeigu norite, kad jūsų šeima išliktų stipri ir darni.
 
Pirma klaida: manyti, kad antroji pusė niekur nedings
 
Problema ta, kad žmonės prie gero pripranta. Mes nustojame matyti ir vertinti savo antrąją pusę, nes tai mums taip įprasta, kad atrodo, jog kitaip būti ir negali. Ir mes klaidingai manome, kad ji niekur nedings.
 
O antroji pusė to tarpu taip pat „atvėsta“ – ji jau neberodo tiek dėmesio, kiek anksčiau, nebedaro malonių staigmenų. Tai suprantama: jauna šeima pasineria į buitį ir kasdienius rūpesčius, vaikų priežiūrą, santykiai tampa brandesni... Bet ir nuobodesni.
 
Abejingumą iš antrosios pusės jaučia tiek vienas, tiek kitas, todėl anksčiau ar vėliau bet kuris iš jų gali pradėti ieškoti sau trūkstamo dėmesio už šeimos ribų.
 
Antra klaida: manyti, kad antroji pusė jus būtinai mes
 
Būti nedėmesingam antrajai pusei – prasta mintis, tačiau būti per daug priklausomam nuo vyro ar žmonos dėmesio, santykių ir apskritai buvimo šalia – nė kiek ne geriau. Partneriui demonstruojamas įtarumas ir baimė likti vienam tik atbaido.
 
Jeigu jūsų santykių ribos jau aiškios (jūs susituokę, pareigos – paskirstytos), reikalauti iš antrosios pusės kažkokių didelės ir tyros meilės įrodymų nėra reikalo (kaip ir nuolat ieškoti įrodymų, kad vyras ar žmona suka „į kairę“. Tokios mintys daugiau išduoda būtent jūsų, o ne partnerio neužtikrintumą).
 
Trečia klaida: skųstis savo parneriu visiems, tik ne jam pačiam
 
Kad ir kaip apmaudu tai pripažinti, tačiau turbūt kiekvienas vyras ir žmona galėtų sudaryti tikrai ilgą sąrašą to, kas jiems nepatinka antrojoje pusėje. Ir tai normalu – tobulų juk nėra. Tačiau aptarinėti tai, kas jums nepatinka, vis dėlto reikėtų su „kaltininku“, o ne su kuo nors iš šalies (bendradarbiais, draugais, tėvais ar kitais šeimos nariais).
 
Asmeninių šeimos problemų viešinimas jūsų santykiams neduos nieko gero – partneris gali net nenutuokti, kad jums kas nors nepatinka ir „nesusiprasti“, net jeigu jums atrodo, kad viskas ir taip akivaizdu, ir aiškiau būti net negali. Padarykite paslaugą sau ir kitiems: apie tokias problemas kalbėkitės tik su antrąja puse.
 
Ketvirta klaida: slopinti savo nepasitenkinimą
 
Santykiuose visada galima rasti tai, kas nepatinka ir jūsų netenkina, tačiau laikyti viso to savyje, nuolat ryti kartėlį ir nuoskaudą tikrai nereikia. Anksčiau ar vėliau jūs sąmoningai ar ne pradėsite atsakyti tuo pačiu – „pamiršite“ paskambinti, padaryti tai, ko jūsų prašo, ir pan.
 
Raskite savyje jėgų ramiai aptarti viską, kas jus šiuo metu liūdina, erzina ar sukelia jums kitų negatyvių emocijų. Tik taip galima išsaugoti abipusį pasitikėjimą.
 
Penkta klaida: nuolat abejoti
 
Pripažinkime: mes – žmonės, ir kuo nors abejoti mums labai būdinga. Mes abejojame savo santykių tvirtumu, bijome ką nors pasakyti ar padaryti ne taip. Kiek kartų pavargęs partneris jums kėlė įtarimą, kad jūsų santykiai pradėjo klibėti?
 
Jeigu mintyse nuolat kursite negatyvius scenarijus ir kursite planus, ką daryti, jeigu kas nors nepasiseks, antroji pusė taip pat perims šį nerimą – bet jūsų baimes interpretuos savaip (pavyzdžiui, nesupras, kad bijote ją prarasti, o pagalvos, kad bijote rimtų santykių, nesate tikri dėl bendros jūsų ateities). Galų gale vyras ar žmona pasijus nereikalingi ir atsiras galbūt panorės išeiti kitur.
 
Šešta klaida: žiūrėti į partnerį nepakankamai rimtai
 
Atsakykite sąžiningai: kokią vietą jūsų prioritetų sąraše užima antroji pusė? Juk greičiausiai pirmoje vietoje bus vaikai arba darbas, o tik po to – asmeniniai santykiai?
 
Suprantama, vaikams tėvų dėmesys reikalingas, ir šeimos išlaikymas – taip pat svarbus, tačiau antroji pusė visada turi jausti, kad ją vertinate. Priešingu atveju tokie santykiai jeigu ir neišyra galutinai, tai bent pradeda kaip reikiant klibėti, ir vyras ar žmona ima galvoti, kad yra nereikalingi.
 
Septinta klaida: nustoti tikėti partneriu
 
Net ir didžiausių optimistų šeimose būna juodų dienų, todėl labai svarbu pamatyti, suprasti ir palaikyti, kada partneriui ateina „sunkūs laikai“.
 
Būtent jūsų įsitikinimas, kad viskas susitvarkys ir bus gerai, suteiks antrajai pusei jėgų atsitiesti, įveikti iškilusias problemas ir judėti toliau.
 
Aštunta klaida: neatsižvelgti į mentaliteto skirtumus
 
Dažna sutuoktinių barnių priežastis – skirtingi jų šeimų „šablonai“. Pavyzdžiui, jeigu vyro šeimoje mama užsiimdavo visa namų ruoša, jam greičiausiai ir į galvą neateis, kad žmona tikisi iš jo pagalbos namuose.
 
Jeigu apie tokius svarbius momentus (vaikų auklėjimą, šeimos biudžetą, tikslus ir perspektyvas) nesikalbėsite iš anksto ir nerasite „sąlyčio taškų“, problemų ir konfliktų neišvengsite. Vienintelė išeitis – ieškoti kompromisų.
 
Devinta klaida: nustoti tikėti santykiais
 
Jaunos šeimos susiduria su daugybe problemų, galinčių sugriauti tarpusavio santykius – nuo banalių nesusipratimų iki nesutampančių charakterių ir išdavystės. Svarbiausia šioje situacijoje nenustoti tikėti bendra ateitimi, neprarasti vienam kito ir nenuleisti rankų, stengtis toliau palaikyti emocinius ryšius su vyru ar žmona. Juk blogi laikai anksčiau ar vėliau baigiasi, o tai, koks bus jūsų gyvenimas, priklauso tik nuo jūsų.
 
Pakoreguokite savo pažiūras, elgesį, ištaisykite klaidas, ir tikimybė išsaugoti savo šeimą išaugs kelis kartus!

Komentarai (6)

Valdemaras 2015-07-25 13:07
Be to, sie vaistai itin greitai po visko pasisalina is organizmo. Tikriausiai del to labai gerai toleruojami. Kiek vartoju, nesusiduriau su jokiu salutiniu poveikiu.
Valdemaras 2015-07-25 13:06
Siuos vaistus irgi lengvai galima gauti vaistineje. Poveikio tenka kiek palaukti (geriama likus 1-3val pries), bet efektyvumas to vertas. O gal taip ir geriau- antrajai pusei netenka to nuolat matyti.
Valdemaras 2015-07-25 13:02
Man buvo panasiai kaip Aurelijui, tik kiek kitokia vyriska problemele- per greitai baigdavau. Aciu dievui, akmenim uzmetytas ar toli pasiustas nebuvau, visada sulaukdavau tik palaikymo. Isbandziau papildus, bet nusivyles mazu efektyvumu kreipiausi i specialistus, kurie skyre Priligy. Vartoju ir dabar, nes tikrai veiksmingai prailgina lytinio akto trukme tiek, kad pakanka mums abiems.
beje 2015-03-21 22:04
jeigu kam įdomu, daugiau apie Spedrą galima pasiskaityti čia: http: //goo.gl/i5Byz0 (mokslinių tyrimų rezultatai, statistikos ir t.t.). Siūlau žvilgtelėti - tikrai daug įdomios ir naudingos info
Aurelijus 2015-03-21 22:03
jeigu kas nežinot, tai pati naujausia ir geriausiai toleruojama vi-agros alternatyva. Suveikia greitai (per 15-30 minučių), poveikis tęsiasi pakankamai ilgai (6 valandas ir daugiau). Galima vartoti su maistu ar be jo - nesvarbu. Geriama pagal poreikį dozėmis nuo 50 iki 200 mg. Dažniausiai skiriama po 100 mg. Smagiausia, kad net receptas nebūtinas - vaistinėse duoda ir taip, tik dozę reikėtų žinot.
Aurelijus 2015-03-21 22:02
na, tokias klaidas daro ne tik naujai iškeptos poros. Sutuoktiniai klysta net ir po daugelio santuokos metų. Pavyzdžiui, bijo kalbėtis apie tam tikras problemas, jas ignoruoja. Aš labai džiaugiuosi, kad prasidėjus problemoms su potencija antroji pusė mane palaikė ir įkalbėjo nueiti pas gydytoją. Išbandžius jo išrašytus vaistus (Spedrą), dabar abu galim mėgautis visais santuokinio gyvenimo džiaugsmais.

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai