Ankstyvas kūdikių plaukiojimas (II dalis)

Užsiėmimus geriausia daryti kiekvieną dieną, antroje dienos pusėje, bet ne rečiau kaip 4 kartus per savaitę. Jei po plaukiojimo vaikas tampa neramus, prastai miega nakties metu, pabandyk plaukiojimą perkelti į pirmąją dienos pusę. Treniruotis geriausia likus 1.5-2 valandoms iki maitinimo, tačiau ne anksčiau kaip po 1–1.5 valandos po maisto.

Pirmąjį mėnesį užsiėmimų trukmė priklauso nuo fizinio mažylio išsivystymo. Jei gimęs kūdikis svėrė 3-4 kilogramus , treniruotės trukmė gali būti 12-14 minučių, jei svoris neviršijo 3 kilogramų – treniruotė turėtų trukti ne ilgiau nei 8-10 minučių. Kiekvieną mėnesį užsiėmimo trukmė turėtų būti prailginama 3 minutėmis, taigi sulaukus metukų treniruotės turėtų trukti jau 40-50 minučių.

Kiekvieno užsiėmimo metu būtina palaikyti teigiamas vaiko emocijas ir stebėti, kad plaukimas nekeltų baimės. Vos gimęs kūdikis nebijo vandens, todėl jei ta baimė atsiranda – vadinasi kalti yra suaugusieji. Jei vaikutis pradėjo rodyti kaprizus, pabandykite padaryti nedidelę pertraukėlę ir jį nuraminti, tačiau jeigu jis niekaip nenusiramina – procedūrą reikėtų nutraukti.

Masažas ir gimnastika prieš plaukimą

Kiekviena plaukimo pamoka turėtų prasidėti nuo lengvo masažo ir paprastų gimnastikos pratimų, vadinamų “sausuoju plaukimu”. Šie pratimai būtini, nes padeda vaikučiui įsisavinti plaukimo judesius, be to – tai labai svarbus psichologinis motinos ir vaiko kontaktas. Norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad “sausasis plaukimas” nėra įprastų kasdienių pratimų pakaitalas.

Masažuok vaiko odelę iš šonų, centro link, lengvai minkdydama raumenis. Iš pradžių patrink ir paglostyk pėdutes, kojas, rankas, dilbius, mentis, o tuomet kaklą, kūtinę ir pilvą. Masažą daryk 3-4 minutes, po mėnesio gali prailginti iki 7 minučių. Prieš pradedant gimnastikos pratimus leisk mažyliui kelias minutes pailsėti. Visos procedūros metu švelniai kalbink kūdikį, nes tai padeda jam teigiamai nusiteikti.

2 psl. »

Komentarai

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai