Gyvūnų mylėtojus šokiravusi pramoga - fotografavimasis su laukinių kačių jaunikliais

Trakėnų kaime, Kalvarijos savivaldybėje įsikūręs „Zooparkas“ teikia gyvūnų mylėtojus šokiravusią pramogą - galimybę už mokestį paimti ant rankų ir nusifotografuoti su didžiųjų plėšriųjų kačių jaunikliais. Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija pabrėžia, kad nuolatinis kontaktas su nepažįstamais žmonėmis laukiniams gyvūnams sukelia stresą, galintį tapti fizinės bei psichinės sveikatos sutrikimų priežastimi. Organizacija smerkia „Zooparko“ teikiamą paslaugą bei kviečia Lietuvos piliečius būti sąmoningais ir dėmesingais laukinių gyvūnų laikymo sąlygoms.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė primena, kad zoologijos sodas turėtų atlikti įstatymais numatytas funkcijas: padėti išsaugoti nykstančių laukinių gyvūnų rūšis, šviesti visuomenę bei užtikrinti laikomų gyvūnų apsaugą, gerovę. „Fotografavimosi su jaunikliais veikla zoosoduose yra grynai komercinė, siekiant išnaudoti jauniklius pasipelnymui, kol jie dar yra maži. Tai niekaip nešviečia visuomenės, kodėl tam tikros rūšys nyksta gamtoje. Priešingai, tokiu būdu skatinamas dar didesnis gyvūnų išnaudojimas žmonių pramogoms“, - teigia ji.

Trakėnų „Zooparko“ lankytojai mielai pozuoja su baltojo tigro bei pumos jaunikliais. Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos teigimu nuolat kintantis nepažįstamų žmonių srautas bei toks betarpiškas kontaktas su jais gali turėti neigiamų pasekmių šių laukinių gyvūnų sveikatai. Ilgą laiką patiriamas stresas gali pabloginti gyvūnų savijautą, tapti psichologinės būsenos sutrikimų, stereotipinio elgesio (nuolatinis vaikščiojimas pirmyn, atgal, siūbavimas ir pan.) priežastimi. „Skirtingai nuo šimtmečius domestikuotų gyvūnų laukiniai gyvūnai (nors ir laikomi, veisiami nelaisvėje) turi stiprius instinktus ir toks jų tampymas neabejotinai kelia jiems didelį stresą. Retas kuris atsakingas šuns ar katės savininkas leistų kasdien eilėms žmonių fotografuotis su savo augintiniu, jį nuolatos taip tampyti. O čia juk laukinis gyvūnas…“ - skatina susimąstyti organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė.

Pašnekovės teigimu laukinių gyvūnų laikymo sąlygos turėtų maksimaliai atkartoti gyvenimą gamtoje tam, kad jie galėtų patenkinti savo instinktus ir neatsirastų psichologiniai sveikatos sutrikimai. „Laukinių gyvūnų ėmimas ant rankų, jų jaukinimas nėra tai, ką tokie gyvūnai veikia laisvėje, todėl net ir nelaisvėje laikomi tokie gyvūnai neturi būti jaukinami“, - teigė ji.

Moteris skatina susimąstyti apie laukinių gyvūnų prievartinį vertimą atsisakyti prigimties ir natūralių gyvenimo sąlygų, išnaudojimą žmonių pramogai bei komerciniams tikslams. „Užuot patys ar su savo vaikais lankęsi zoologijos soduose, cirke ar kitose vietose, kur išnaudojami laukiniai gyvūnai, tėvai turėtų kartu su vaikais pasidomėti dokumentiniais filmais apie įvairių rūšių gyvūnų gyvenimą natūralioje gamtoje, kartu su mažaisiais skaityti apie tai knygas, keliaudami aplankyti laukinių gyvūnų reabilitacijos centrus ir rezervatus, kurių pakankamai daug yra ir Europoje“, - patarė organizacijos vadovė.  

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija perduoda žinutę skaitytojams ir kviečia juos susimąstyti: „Raginame žmones suprasti, kad būtent jų perkamas bilietas į zoologijos sodą, cirką ar delfinariumą laiko šiuos gyvūnus tokiuose vietose.“

„Zooparko“ atstovai savo pozicijos nepateikė bei į atsiųstus klausimus neatsakė. Sunerimę skaitytojai pabrėžė, kad neigiami komentarai iš „Zooparko“ paskyros socialiniame tinkle trinami, o savo nuomonę išreiškę žmonės yra blokuojami. Galimybė įvertinti „Zooparko“ veiklą socialine tinkle taip pat panaikinta, sulaukus gausybės prastų įvertinimų bei neigiamų atsiliepimų.
 

Komentarai

Buitis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai