Ką simbolizuoja gėlių spalvos?

Dažniausiai net nesusimąstome, kokį svarbų vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime vaidina spalvos. Juk jomis užpildyta visa mūsų kasdienybė. Mes taip pripratome prie spalvų, kad nepastebime jų daromos įtakos, o juk kiekviena spalva turi ypatingą reikšmę.

Šiandien mes norime pakalbėti apie gėlių spalvas ir jų reikšmes. Juk būtent gėles dažniausiai dovanojame svarbiomis progomis ir taip pat gauname dovanų iš artimųjų, draugų bei pažįstamų.Ką simbolizuoja raudonos spalvos gėlės?

Tradicija mylimajai dovanoti raudonas rožes kilo iš senovės legendos. Meilės deivė Afroditė labai skubėjo į pasimatymą su savo mylimuoju, tačiau skubėdama į baltos rožės spyglius susižeidė savo koją. Nuostabios gėlelės žiedlapius nudažė skaistus kraujo raudonis. Taip raudona spalva tapo karštos meilės ir aistros simboliu.

Raudonas gėles galima dovanoti ne tik kaip meilės simbolį. Iš esmės meilės simbolis yra būtent raudona rožė, tačiau  apart rožių egzistuoja ir daugybė kitų gėlių, pavyzdžiui, gvazdikai, lelijos, chrizantemos. Raudona gėlių spalva simbolizuoja jėgą, galią ar netgi agresiją. Tai reiškia, kad raudonos spalvos gėles reikėtų dovanoti stipraus charakterio ir valdingiems žmonėms. Tačiau darydami puokštę būkite atsargūs, nes raudonos gėlės suteikia sunkumo jausmą ir užgožia kitas gėles.Ką simbolizuoja baltos spalvos gėlės?

Baltas gėles įprasta dovanoti jauniems žmonėms. Balta gėlių spalva simbolizuoja tyrumą, nuoširdumą, pagarbą merginos skaistumui. Be to, liaudyje sklando prietarai apie baltus gėlių žiedus ir vestuves: jei jaunosios puokštės pagrindą sudaro baltos gėlės, tai jaunųjų santuokinis gyvenimas bus ilgas ir laimingas, alsuos meile, pagarba ir pasitikėjimu vienas kitu.

2 psl. »

Komentarai (11)

Sem 2015-11-12 11:51
Man draugas padovanojo orchideja. O dar tik nesenai pradejome draugaut!!! ☺☺☺
Bbd 2014-12-08 15:02
Nekenciu geliu, eikit jus visi nafik.
nesvarbu 2014-11-23 14:25
aš dievinu raudonos rožes aš net nuo mažens patiko..
Vilija 2014-09-03 15:28
Dievinu Raudonas rožes......
a 2012-12-04 23:54
o stai man vyras dovanoja orchidejas!!!!! aciu jam!
Ausra 2012-09-29 23:18
Kaip tik snd gavau raudonu roziu puokste nuo mylimo vyro:)))
limonadas 2012-05-21 19:23
Aš savo merginai visuomet dovanoju geltonas gėles ir tikrai neketinu su ja skirtis
Simi 2012-05-16 22:17
Visiski vejai. Dar bent tiek, kad geltonos stereotipa bent kazkiek paneige
Birute 2012-05-16 17:07
Labai malonu gauti geliu,o spalva man nera svarbi.Svarbiausia,kad butu dovanojamos nuosirdziai,o ne ;is reikalo;.
Inga 2012-05-15 14:34
man mėlynos gražiausios. Tik va, sudėtinga žiemą tokių rast

Įdomybės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Dėmesio!

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama