Kodėl kūdikis atsisako krūties? (II dalis)

Turbūt visiems žinoma, kad kūdikiui nėra geresnio maisto už motinos pieną, o pati jaukiausia vieta – prie jos krūtinės. Vis dėlto ne visoms nusišypso laimė maitinti pačioms taip ilgai, kaip to norėtų. Kad ir kaip paradoksaliai tai nuskambėtų, kartais vaikutis pats atsisako krūties.

Vaiko protestą gali sukelti:

  • Maitinimas pagal grafiką, maitinimo trukmės ribojimas ir vaikučio poreikių bei prašymų ignoravimas.
  • Fizinio kontakto su mama trūkumas: mažylis dažnai guli vienas savo lovytėje, jo beveik neima ant rankų. Miegama atskirai, naktį nemaitinama.
  • Per daug aktyvūs bandymai įsiūlyti mišinukų ir įvairių tyrelių.
  • Paradoksalus tėvų elgesys. Visi mes norime, kad mažyliai augtų sveiki ir stiprūs. Šiandien netrūksta informacijos apie tai, kaip nuo kūdikystės ugdyti ir lavinti vaikutį, kaip jį prižiūrėti ir kaip mankštinti. Kūdikių jogos, dinaminės gimnastikos ir plaukimo pamokos gali duoti visai ne tų rezultatų, kokių tikisi tėveliai. Mažylis visa tai gali suprasti net kaip priežiūrą, o kaip grėsmę gyvybei. Paradoksalu tai, kad visus šiuos užsiėmimus inicijuoja mamytė – žmogus, kuris turėtų jį saugoti, ginti ir globoti. Į tokių nepageidaujamų dalykų sąrašą patenka ir svetimo (nors ir profesionalaus) žmogaus atliekami masažai, vamzdelių, padedančių pasišalinti dujoms, naudojimas, klizmos ir t. t. Visa tai sukelia didžiulį stresą, kuris kaupiasi ir gali baigtis krūties atsisakymu.
  • Trumpalaikė nuoskauda. Net jeigu mamytės ir vaikučio santykiai puikūs, kartais viskas susiklosto ne visai įprastai. Tarkim, mamytė turi kažkur išbėgti ir palikti vaikutį, o jis tam dar nėra pasirengęs, arba mama su vaiku yra triukšmingoje aplinkoje, ir tai sukelia stresą. Mažylis gali įsižeisti ir atsisakyti žįsti, taip išreikšdamas savo nepasitenkinimą. Tokiais atvejais iki tol prie krūties miegodavęs vaikutis glaudžiamas gali šaukti iki išsekimo, o užmigti arba nurimti čiulpdamas kumštukus. Jeigu mamos ir vaiko emocinis ryšys nenutrūkęs, jau po kelių valandų vaikutis gali imti žįsti krūtį per miegus, o nubudęs mielai prie jos prisiglaus. Jei viskas baigiasi taip, galima sakyti, kad situacija išsisprendė. Svarbiausia, kad visa tai nebepasikartotų. Jeigu vaikas ir toliau atsisako valgyti, greičiausiai paskutinis įvykis tebuvo lašas, perpildęs kantrybės taurę, mamos ir vaiko santykiai jau seniai pašliję. Situaciją reikia vertinti kompleksiškai ir ieškoti papildomų (jau minėtų) priežasčių.

Kaip atpažinti?

2 psl. »

Komentarai (4)

hm, 2013-03-19 00:35
manau perdeta
adas 2013-02-25 12:32
Without any investment you can earn $200.00USD/day. Visit http://www.easyworkhome.com/?u=Tomasekas
Naktibalda 2011-12-24 00:52
Tai jau tikrai.
Audra 2011-12-23 18:49
Įžeidūs kokie...

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai