Liaudiškos priemonės vietoje buitinės chemijos

Vis daugiau vietos kasdieniame mūsų gyvenime užima įvairi buitinė chemija. Tačiau toks susižavėjimas sintetinėmis plovimo ir valymo priemonėmis gali labai neigiamai atsiliepti mūsų ir mūsų artimųjų sveikatai. Be to, jos dažnai tampa pagrindine alergijų atsiradimo priežastimi.      

Pastovus įvairios chemijos poveikis mūsų organizmui silpnina imunitetą ir kenkia mūsų sveikatai. Tad paklauskim savęs, ar nevertėtų įsiklausyti į mūsų močiučių ir promočiučių sukauptą patirtį, juk buityje jos kuo puikiausiai išsivertė be jokios chemijos, naudodamos paprastą ūkinį muilą ar net smėlį? Yra dar išlikę senų laiko patikrintų receptų, kurie gali pasitarnauti kaip puiki alternatyva sintetinėms plovimo priemonėms ir kitai buitinei chemijai, prie kurios mes easme taip pripratusios.

Pavyzdžiui, indų plovimui kuo puikiausiai tiks paprasta soda. Galima pasigaminti universalią plovimo priemonę, tereikia muilo gabaliuko likučius užpilti karštu vandeniu, įdėti dar sodos ir šiek tiek acto. Indus labai gerai plauna sodos ir garstyčių miltelių mišinys. Namų sąlygomis  galima pasigaminti net “ekologiškus” skalbimo miltelius.  

Jų sudėtis tokia: 250 ml sutarkuoto muilo, 125 ml borakso (natrio boratas) ir skalbimo sodos. Šios priemonės išeiga maždaug 125 ml vienam skalbimui su skalbimo mašina. Audinių minkštinimui, skalaujant galima įpilti 100-200 ml acto. Kietą vandenį suminkštinti galima įpylus į jį sodos arba amoniako.     

Balinti audinius galima ir be chloro. Tereikia į 10 litrų karšto vandens įpilti vieną valgomąjį šaukštą amoniako ir du valgomuosius šaukštus vandenilio peroksido: baliklio su chloru nebeprireiks. Puikią langų valymo priemonę pasigaminsi iš acto ir amoniako, sumaišius su vandeniu santykiu 1:5.

2 psl. »

Komentarai (3)

Saulė 2014-05-14 12:16
Puikūs patarimai!
Silvija 2012-07-13 16:52
aš to brudo ir pati negeriu, ir kitiems nerekomenduoju
Auksė 2012-07-13 12:18
geriausias valiklis yra coca cola. Nepilkit šio marmalo į skrandį - pilkit į vamzdžius (gerai išvalo)

Buitis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai