Mokome mergaites pasirūpinti savo krūtine

Kiekviena paauglė turi mokėti tinkamai pasirūpinti savo krūtine. Jos priežiūra šiuo amžiaus periodu yra tokia pat svarbi, kaip ir brandaus amžiaus moterų atveju. Specialistai įsitikinę: jeigu mes patologijų profilaktika pasirūpintume iš anksto ir žinotume, kaip išsaugoti krūtinės formą, gali būti, jog be darbo paliktume daugybę plastikos chirurgų ir kitų specialistų, o suaugusių vaikų gyvenimas taptų tik geresnis ir gražesnis.

Aptarkime keletą dažniausiai iškylančių klausimų. Kaip į juos atsako gydytojai?

Neseniai mano keturiolikmetei dukrai gydytoja pasiūlė apsilankyti pas mamologą. Nesuprantu, kam to reikia.

Pieno liaukų pokyčiai paauglystėje ir jaunystėje būna gana įvairūs. Dėl šios priežasties mergaites mamologui parodyti yra tiesiog būtina, kaip ir kalbėtis su jomis.

Pirmą kartą pas mamologą dažniausiai ateinama kartu su mama. Tai dviguba nauda – juk svarbios informacijos apie tai, kad reikia sekti krūtinės būklę, gauna ne tik 10–18 metų dailiosios lyties atstovės, bet ir jų mamos, močiutės, kitos vyresnės giminaitės. Yra žinoma, kad krūties vėžys yra viena iš dažniausių moterų onkologinių ligų. Niekam ne paslaptis, kad mes mėgstame vizitą pas gydytoją atidėlioti kaip galima ilgiau, todėl kartais dėl to smarkiai nukenčia sveikata. Gali būti, kad jeigu mergaitėms būtų paaiškinta, kad pas mamologą reikia apsilankyti ne tik tada, kai atsiranda kokių nors rimtų problemų, bet ir profilaktiškai, tam, kad būtų galima pasikonsultuoti ir pasitikrinti, suaugusios jos imtų atsakingiau vertinti savo sveikatą.

Mergaitės turi būti mokomos nebijoti gydytojų, nesitaikstyti su skausmu ir diskomfortu. Patartina 10–18 gyvenimo metais pas mamologą apsilankyti bent kartą per metus ir išsitirti ultragarsu.

2 psl. »

Komentarai (62)

judita 2016-05-15 09:27
Kodel? Pas mano klasioke yra didesne krutine nors jai 12 metu o mano maza nors man 11 metu
Anonimas 2016-05-14 17:46
Man 11 metu. pas mane nera krutines o pas mano klasiokes jos jau yra man labai nemalonu rengtis tarp ju beje as dar nenensioju liemenuko ar tai normalu kaip pagreitingi krutines augima?
Gabrė 2016-05-10 16:45
Sveiki man 11m.bet krutinės augime beveik nėra pokyciu. Man labai nesmagu buti prie draugiu nes ju krutine disesne o maniskes beveik nesimato
Morta 2016-04-02 11:22
Noreciau didesnes krutines.
Morta 2016-04-02 11:20
Sveikos man yra 10 metu, o krutines pas mane beveik nera, o pas kalsiokes jau dideles nu ne per daug, gal galit pasiulit ka daryti, nemaloniai tarp ju jauciuosi.
erika 2016-03-23 09:19
sveikos man yra 11metu man jau pradejo augti krutys .bet mano lasiokiu daug.. didesnes ka reikia daryti kad jos greiciau augtu?.
seskute 2016-01-25 21:20
Sveikos man yra 10 metu ir man jau darosi iskilimai auga krutys ir labai skauda krutis ar tai normalu??
Goda 2016-01-18 18:52
Sveikos, man 15m esu kudutė panelė, ūgis 171 cm, sveriu 48-50 kg. Man patinka mano ūgis, ir kūno sudėjimas, bet vat keista dėl krūtinės, beveik jos net nėra, norėčiau kažka bandyt pakeist, gal kas žinot kokių būdų ar kanors kaip paskatint augimą ? Pas klasiokes jau yra tos krūtinės,tai taip kartais nemaloniai jaučiuosi tarp jų pagelbėkit jei galit Dėkoju!
gaba gabyte 2016-01-07 21:28
Kodel kai as nesioju liemenuka as jauciuosi suvarzyta? Ar tai iprsta visoms
paulina 2015-12-25 18:26
As noriu dideles krutines ka daryti?

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Dėmesio!

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama