Mokome mergaites pasirūpinti savo krūtine

Kiekviena paauglė turi mokėti tinkamai pasirūpinti savo krūtine. Jos priežiūra šiuo amžiaus periodu yra tokia pat svarbi, kaip ir brandaus amžiaus moterų atveju. Specialistai įsitikinę: jeigu mes patologijų profilaktika pasirūpintume iš anksto ir žinotume, kaip išsaugoti krūtinės formą, gali būti, jog be darbo paliktume daugybę plastikos chirurgų ir kitų specialistų, o suaugusių vaikų gyvenimas taptų tik geresnis ir gražesnis.

Aptarkime keletą dažniausiai iškylančių klausimų. Kaip į juos atsako gydytojai?

Neseniai mano keturiolikmetei dukrai gydytoja pasiūlė apsilankyti pas mamologą. Nesuprantu, kam to reikia.

Pieno liaukų pokyčiai paauglystėje ir jaunystėje būna gana įvairūs. Dėl šios priežasties mergaites mamologui parodyti yra tiesiog būtina, kaip ir kalbėtis su jomis.

Pirmą kartą pas mamologą dažniausiai ateinama kartu su mama. Tai dviguba nauda – juk svarbios informacijos apie tai, kad reikia sekti krūtinės būklę, gauna ne tik 10–18 metų dailiosios lyties atstovės, bet ir jų mamos, močiutės, kitos vyresnės giminaitės. Yra žinoma, kad krūties vėžys yra viena iš dažniausių moterų onkologinių ligų. Niekam ne paslaptis, kad mes mėgstame vizitą pas gydytoją atidėlioti kaip galima ilgiau, todėl kartais dėl to smarkiai nukenčia sveikata. Gali būti, kad jeigu mergaitėms būtų paaiškinta, kad pas mamologą reikia apsilankyti ne tik tada, kai atsiranda kokių nors rimtų problemų, bet ir profilaktiškai, tam, kad būtų galima pasikonsultuoti ir pasitikrinti, suaugusios jos imtų atsakingiau vertinti savo sveikatą.

Mergaitės turi būti mokomos nebijoti gydytojų, nesitaikstyti su skausmu ir diskomfortu. Patartina 10–18 gyvenimo metais pas mamologą apsilankyti bent kartą per metus ir išsitirti ultragarsu.

2 psl. »

Komentarai (48)

Gabe 2015-09-26 00:17
Man 13m. Ir man pradėjo skaudėt krutinę ką tai reiškia?
Ugne 2015-09-23 18:56
As niesioju liemenuka ir droviosi kodel?
juste 2015-09-08 16:02
Man jau 12 metų. Išvis neturiu krutinės, kol tuo tarpu mano bendraamzes turi 10 kartu didesnes krutines. Ka daryt? Daug kas skundziasi kad merginoms skauda krutine? kodel man taip nera
emaemaema 2015-04-26 20:41
Sveikos man beveik 11 ir mano krutineje yra guzeliai. Man juos ziauriai skauda net negaliu miegoti ant pilvo. O pati krutine pabrinkusi lyg ir. Ar man reikia lemenuko ???
susirupinusi 2015-02-15 08:40
Sveiki.man 15 metu,menesines dar neprasidejusios, krutine laabaii maza beveik isvis jos nera bet ja skauda, kiti prendimo pozymiai yra nuo 11 metu. Ka daryt? (
laura 2015-02-09 20:55
Ka daryti, kad greičiau augtų krūtinė?
MEDUTE 2015-01-24 16:53
kamile man irgi skaudaa krutine skaičiau daug knygų apie tai ppasak jų reikia nešioti lemenuką aš jį nešioju ir tai labai padeda krutines nebeskauda
Kamila 2015-01-10 11:17
bukit geros atsakykit
Kamila 2015-01-10 11:15
Kas gali buti jei 14 paauglei krutineje nera speneliu...tiesiog yra skylute krutineje?
kamile.. 2014-12-29 15:45
Sveiki ,man 11 metu ir man labai skauda krutine nu abi puses ,kadangi gyvenu su teciu tai nezinau ka daryti man .Nueiti paciai nelabai gerai ,o geriau nueiti pas mamatologa.

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Dėmesio!

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama