Mokome mergaites pasirūpinti savo krūtine

Kiekviena paauglė turi mokėti tinkamai pasirūpinti savo krūtine. Jos priežiūra šiuo amžiaus periodu yra tokia pat svarbi, kaip ir brandaus amžiaus moterų atveju. Specialistai įsitikinę: jeigu mes patologijų profilaktika pasirūpintume iš anksto ir žinotume, kaip išsaugoti krūtinės formą, gali būti, jog be darbo paliktume daugybę plastikos chirurgų ir kitų specialistų, o suaugusių vaikų gyvenimas taptų tik geresnis ir gražesnis.

Aptarkime keletą dažniausiai iškylančių klausimų. Kaip į juos atsako gydytojai?

Neseniai mano keturiolikmetei dukrai gydytoja pasiūlė apsilankyti pas mamologą. Nesuprantu, kam to reikia.

Pieno liaukų pokyčiai paauglystėje ir jaunystėje būna gana įvairūs. Dėl šios priežasties mergaites mamologui parodyti yra tiesiog būtina, kaip ir kalbėtis su jomis.

Pirmą kartą pas mamologą dažniausiai ateinama kartu su mama. Tai dviguba nauda – juk svarbios informacijos apie tai, kad reikia sekti krūtinės būklę, gauna ne tik 10–18 metų dailiosios lyties atstovės, bet ir jų mamos, močiutės, kitos vyresnės giminaitės. Yra žinoma, kad krūties vėžys yra viena iš dažniausių moterų onkologinių ligų. Niekam ne paslaptis, kad mes mėgstame vizitą pas gydytoją atidėlioti kaip galima ilgiau, todėl kartais dėl to smarkiai nukenčia sveikata. Gali būti, kad jeigu mergaitėms būtų paaiškinta, kad pas mamologą reikia apsilankyti ne tik tada, kai atsiranda kokių nors rimtų problemų, bet ir profilaktiškai, tam, kad būtų galima pasikonsultuoti ir pasitikrinti, suaugusios jos imtų atsakingiau vertinti savo sveikatą.

Mergaitės turi būti mokomos nebijoti gydytojų, nesitaikstyti su skausmu ir diskomfortu. Patartina 10–18 gyvenimo metais pas mamologą apsilankyti bent kartą per metus ir išsitirti ultragarsu.

2 psl. »

Komentarai (71)

Anonimė 2017-02-13 23:17
Sveiki, man 16 krūtinė tikrai labai didelė,speneliai tai susitraukia tai išsikiša,jau pora dienų kaip juos akauda tai normalu?
Skaiste 2017-01-18 21:58
Man 12m mano krutine yra normalaus dydžio,bet viena krutine yra siek tiek mažesne už kita k man daryti patarkite ką nors
Atene 2017-01-14 21:03
Sveiki man yra ,17m. Ir mano maza krutis ka man daryt ar ji auks ar ne nes ji sustojo daugaune auga tik biskuty izdygo ir ne auga padekit man ne malonu
irma 2017-01-02 23:35
sveiki man ira 9 metai ir man dar nebuvo menesiniu ar ce normalu? Mano klasiokes jau turi bx o as dar net neziuriu i berniukus. PADEKIT
Vanesa 2016-10-16 05:08
Sveiki man13 krutine didele bet speneliu nerasta, krutineje yra guziukai, menesines prasidejo, labai gausios ar viskas normalu?
kazkas 2016-08-20 21:54
labas man 12 mno krutine ira tiikri nemaza bet nera speneliu k daryti?
Karolina 2016-07-11 23:58
Labas, man 13 jau 12 metu prasidejo menesines, na abejoju del krutines jau siek tiek yra jinai , bet abejoju ar ji dar augs, ir kada visiskai uzaugs.
mergytė 2016-06-25 10:44
Sveiki, man 14. Krūtinė stovi lyg sustingus. Neauga. Augti pradėjo 12 metų ir dabar sustojo. Ar tai gali but kažkokia liga? Visos mano amžio paugglės vaikšto su didelę krūtinę. Man prie ju nelabai malonu. Ar mano krūtis ilgai neaugs??
Rugilė 2016-06-12 23:00
Sveiki, man 12m. krūtine normali tik joje kažkokie guziukai ant speneliu kažkokie sviesus gumuliukai menesiniu nera tik gleives plaukai auga visur ar tai normalu
judita 2016-05-15 09:27
Kodel? Pas mano klasioke yra didesne krutine nors jai 12 metu o mano maza nors man 11 metu

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Dėmesio!

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama