Nėštumo kalendorius. 20 savaitė

Apie vaiką: tavo mažylio ūgis šią savaitę siekia 14-16 centimetrų, o sveria jis maždaug 250 gramų – 50-dešimčia gramų daugiau nei praėjusią savaitę.

Tavo kūdikio odelė vystosi iš dviejų sluoksnių: išorinio – epidermio ir vidinio – dermio. Pačioje pradžioje embrionas būna padengtas vienu ląstelių sluoksniu.

Dabar, 20-tosios savaitės metu, epidermį sudaro 4 ląstelių sluoksniai. Vienas iš šių sluoksnių padengtas smulkutėmis linijomis. Vėliau šios linijos sudarys unikalius antspaudus ant delnų, kojų ir pėdų.

Dermos sluoksnis slypi po epidermiu. Šiame sluoksnyje slepiasi daugybė nervų galūnėlių ir kapiliarų, o po derma formuojasi rieblinių audinių sluoksnis.

Kūdikiui gimus jo oda būna pasidengusi specifiniu baltu sluoksniu. Šį sluoksnį 20-osios savaitės metu pradeda gaminti būtent riebalai. Visa ta balta masė apsaugo kūdikio odelę nuo amniono skysčio poveikio ir padeda mžyliui slinkti gimdymo metu.

Apie tave: galime tave pasveikinti: tu jau įveikei pusę nėštumo kelio. Tavo pilvukas sparčiai auga, tačiau iki dabar tu greičiausiai nepriaugai labai daug svorio. Antrojoje nėštumo pusėje viskas vyks kur kas sparčiau, taigi nenustebk, jei kas savaitę veidrodis ims rodyti vis kitokį vaizdą.

Gali būti, kad tau pagausėjo išskyrų iš makšties. Tai vadinama leukorėja.
Yprastai išskyros būna balsvos arba gelsvos spalvos. Leukorėją iššaukia padidėjęs kraujo srautas makšties audiniuose. Nesijaudink, tai tikrai nėra infekcija. Žinoma, nėštumo metu tau gali pasitaikyti įvairių nemalonumų, tark kurių gali būti ir uždegimų, tačiau tokiu atveju išskyros įprastai būna žalsvos ir skleidžia nemalonų kvapą. Be to, juntamas niežtėjimas ar deginimas. Jei pastebėjai būtent šiuos simptomus – kreipkis į savo gydytoją, nes kiekvieną infekciją lengviau įveikti pačioje pradžioje.

Savaitės klausimas: ar galima išgirsti kūdikio širdelės plakimą be gydytojo pagalbos?

Apsilankymų pas gydytoją metu tu tikriausiai jau esi girdėjusi savo kūdikio širdies plakimą, tačiau 20-osios savaitės metu gali pasiklausyti šio labai malonaus garso ir be gydytojo pagalbos. Tau tereikia įsigyti specialų įrankį – fetoskopą. Geriausiai širdelės plakimas girdisi iš vaisiaus nugaros pusės. Kad ją atrastum, spustelėk gimdą ir pamėgink užčiuopti gana plačią kietą vietą.

Jei placenta bus prisitvirtinusi prie priekinės gimdos sienelės, širdelės plakimo gali neišgirsti. Deja, sunku bus klausytis ir tuo atveju, jei turi ganėtinai daug antsvorio.

Komentarai (1)

kristina 2015-06-14 13:17
Man 28 metai sake daktarai kad negalima vaiku tureti nes vidutine protine nervine negalia as esu leta biski mano koja silpnesne buvo vaikystej cereblinis paralyzius deja liudna del to is puses gerai turiu vyra jis sera atsma abu su negalia abejoja daktarai kad ar mes sugebesim auginti vaika

II nėštumo trimestras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai