Pieno nutraukimas: naudingi patarimai

Pieno nutraukimą vertėtų išbandyti visoms mamytėms - teisingai nutraukiant pieną galima paskatinti ir ilgiau pratęsti laktaciją, išvengti laktostazės, sukaupti pieno atsargų nenumatytiems atvejams arba norint grįžti į darbą, į maitinimą įtraukiant kitus šeimos narius. Nutraukiant pieną labai svarbus patogumas, tad mamoms būtina išmokti tą atlikti teisingai, atsipalaiduoti bei pasirinkti tinkamą pientraukį.

Kada ir kaip reikia naudoti pientraukį?


Bene visoms krūtimi maitinančioms mamytėms tenka susidurti su pientraukiu. Pienuką reikėtų nutraukti pirmosiomis dienomis po gimdymo, kadangi priešpieniui pasibaigus įprastai pasirodo didelis kiekis pieno, kurį verta išsaugoti ir užšaldyti ateičiai. Mamoms reikėtų žinoti, kad nutraukus didesnį pieno kiekį, daugiau jo ims gamintis ateityje, tad pieno nutraukimas pirmosiomis dienomis, o taip pat ir periodiškas nutraukimas vėliau paskatina ir prailgina laktaciją.

Pieną nusitraukia anksčiau į darbą pageidaujančios grįžti, tačiau nenorinčios vaikelio maitinti mišinukais mamos, o taip pat ir norinčios kitiems šeimos nariams suteikti galimybę dalyvauti kūdikėlio maitinime. Pieno nutraukimas padeda apsisaugoti nuo kai kurių sveikatos problemų bei jas spręsti. Perteklinė pieno gamyba (ypač po gimdymo praėjus 2-4 dienoms) gali sukelti laktostazę - būklę, kuomet dėl intensyvios pieno gamybos ima trūkinėti pieno latakėliai, prasideda neinfekcinis uždegimas, speneliai sukietėja ir kūdikis negali savarankiškai žįsti, tad pienuko nutraukimas yra tiesiog būtinas, norint ir toliau sėkmingai žindyti krūtimi arba išlaikyti laktaciją, nusitraukti pieną ir maitinti iš buteliuko.

Nusprendusios naudoti pientraukį mamos netrunka pastebėti, kad tai yra patogu ir visai nesudėtinga. Reikėtų išsirinkti patogų, šiuolaikišką ir kokybišką pientraukį bei paisyti gamintojo nurodymų - atsipalaiduoti, patogiai atsisėsti, priglausti pientraukį prie krūties ir spustelėti mygtuką arba rankenėlę. Labai svarbu, kad nejustumėte jokio diskomforto ir skausmo, prieš naudojimą būtina laikytis higienos reikalavimų - švariai nusiplauti rankas ir krūtis, dezinfekuoti visas pientraukio dalis.

Kaip palengvinti pieno nusitraukimą?

Net 9 iš 10 pientraukius naudojančių mamyčių pabrėžia, kad tiek patogus pientraukis, tiek ir patogus jo naudojimo procesas turi didžiulę teigiamą įtaką pieno tekėjimui.* Pientraukį naudojančioms moterims reikėtų atsipalaiduoti, atrasti joms patogią vietą, sedėjimo pozą ir laiką bei išmokti mėgautis procesu.

Naudingi patarimai pieną nusitraukiančioms mamytėms:

  • Nusistatykite grafiką ir nusitraukite pieną tuo pačiu metu.
  • Pieną gerokai lengviau nusitraukti, kuomet esate rami ir atsipalaidavusi. Prieš imdama į rankas pientraukį ramiai pasėdėkite, giliai ir tolygiai pakvėpuokite, įsijunkite patinkančią muziką.
  • Užtikrinkite privatumą ir venkite blaškančių veiksnių.
  • Visus reikiamus daiktus pasidėkite netoliese, kad, reikalui esant, lengvai pasiektumėte.
  • Pašildykite krūtis šiltais kompresais.
  • Pamasažuokite krūtis.
  • Atsisėskite taip, kad nugara ir rankos turėtų patogią atramą. Atpalaiduokite pečius.
  • Valandėlę iki pieno nutraukimo suvalgykite sveikų užkandžių, atsigerkite.
  • Būkite pailsėjusi.


„Philips Avent“ serijos „Comfort“ pientraukis - sėkmingą pieno nutraukimą užtikrinantis patogumas



„Philips Avent“, drauge su žindymo konsultantais ir vaikučius maitinančiomis mamomis, sukūrė ypatingai patogų ir lengvai naudojamą serijos „Comfort“ pientraukį, užtikrinantį sėkmingą ir lengvą pieno nutraukimą.

  • Šiuo pientraukiu patogu naudotis sėdint natūralioje pozoje, atrėmus nugarą, nereikia pasilenkti.
  • Jis turi maloniai prie krūties priglundančią pagalvėlę, atkartojančią natūralų kūdikio čiulpimą ir stimuliuojančią laktaciją.

  • Inovatyvus pagalvėlės dizainas apsaugo nuo pieno pratekėjimo.
  • „Philips Avent“ serijos „Comfort“ pientraukis patogus laikyti, nevarginantis rankos.
  • Pientraukį lengva surinkti ir prižiūrėti.
  • Į talpą surinktą pieną galima iškart naudoti arba šaldyti - tereikia pakeisti antgalį.


*2011-aisiais Jungtinėje Karalystėje atliktų tyrimų duomenimis
 

Komentarai (2)

gediminaa 2020-02-07 15:03
Gerai,mamytes pienukas labai sveikas ir skanymus
Be pientraukio lengviau 2019-01-23 12:38
Eiline reklama. Krutim prisirpus pienu, joks pientraukis nepades. Jis nejaucia kur reikia paspausti, kaip stipriai ir kokiu intensivumu. Rankomi nusitraukti daug patogiau ir efektyviau.

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai