Vaiko grūdinimas vandenyje

Kai kurie vaikai nuo pat mažens mėgsta turkštis vandenyje, nepaisant to, ar vanduo šiltas, ar šaltas. Tačiau pasitaiko ir tokių, kurie į vandenį net kojos kišti nenori. Ir vis dėl to, kad mažylis būtų sveikas, grūdinti jį reikėtų nuo mažų dienų.

Vaiko pratinimas prie skirtingos temperatūros vandens prasideda drėgnais aptrynimais, palaipsniui pereinant prie apipilimo ir maudynių duše, jūroje, upėje ar ežere.

Drėgni aptrynimai

Kad mažylio kūnas priprastų prie šaltesnio nei įprasta vandens, pradėti reikėtų nuo paprasčiausių aptrynimų, kurių metu dirginamos nervų galūnėlės ir masažuojami raumenys. Jei vaikas pakankamai drąsus, galima trinti visą kūną, tačiau jei mažylis muistosi ir paniškai bijo, pradžiai geriau išbandyti dalinį aptrinimą, kuomet sudrėkinamos tik kai kurios kūno dalys.

Pratinti prie vandens aptrinimų galima jau nuo 2 mėnesių. Pirmąsias dvi savaites sausa minkšta skiaute aptrinami norimi odos ploteliai, kol odelė lengvai parausta. Vėliau skiautė sudrėkinama ir atliekama tokia pati procedūra. Mažylio oda pripranta prie prisilietimų, todėl vėliau lengviau pereiti prie tikrųjų maudynių.

Aptrynimas turi trukti ne ilgiau nei 5 minutes. Pirmiausia aptrinamos rankos ir kojos, vėliau krūtinė ir pilvas, o galiausiai – nugara. Po procedūros svarbu sausai nušluostyti visą kūną, kad vaiko neperpūstų ir jis nesusirgtų. Geriausia, jei po aptrynimo vaikas pabūtų ramus bent 15 minučių.

Apipilimai vėsesniu vandeniu

Aptrynimo procedūros padės vaikučio odai apsiprasti ir tapti atsparesnei, taigi jau po kelių mėnesių nuo pirmųjų aptrinimo procedūrų galima pereiti prie apipilimo vėsesniu vandeniu. Po įprastinių maudynių apipilkite kūdikį 1-2 laipsniais šaltesniu vandeniu. Vyresniems nei 2 metai vaikams būtų naudinga apipilti kojas vėsiu vandeniu, pradedant nuo 28 laipsnių temperatūros, po truputėlį mažinant iki 18 laipsnių.

2 psl. »

Komentarai (5)

Ruta 2011-12-28 14:19
Nematau reikalo specialiai vaika grudinti.
Sofija 2011-12-28 14:17
Svarbiausia, kad tėvai rodytų pavyzdį. Aš labai abejoju, kad vaikas norės grūdintis, jeigu nematys, kad tą patį daro ir tėvai. Jokie aiškinimai, kad viskas daroma tik dėl vaiko sveikatos, nepadės.
Lince 2011-12-28 12:42
Gile, kas be ko. Apibendrinant galima sakyti, kad itaka daro neteisingas gyvenimo budas. Deja, vaikai patys nesirenka, cia jau tevu atsakomybe
Gilė 2011-12-28 12:09
Serga ne tik dėl to. Pripažinkim: maistas irgi daro įtaką.
Lince 2011-12-28 12:02
Seniau jokiu specialiu grudinimu nereikejo. Vaikai nuolatos zaisdavo lauke, nesvarbu ar saule sviecia ar sniegas sninga. Dabartiniai vaikai visa laika sedi namuose, todel ir serga nesustodami

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai