Vaikų kosulio gydymas

Mažieji dažnai serga įvairiomis peršalimo ligomis. Atrodo, vos pasveikę jie tuoj pat atkrenta. Gerai, jeigu situacija nesikomplikuoja ir vaikui netampa blogiau. Šį kartą pakalbėkime apie labai nemalonų ir varginantį simptomą – kosulį.

Kas yra kosulys?

Kaip ir minėta, tai simptomas, o ne liga. Būtent dėl jo dažniausiai ir kreipiamasi į pediatrą. Ir ne be reikalo – juk tai gali reikšti tiek lengvą negalavimą, tiek sunkią ligą. Kas yra tavo mažyliui, pasakyti gali tik specialistas. Vyresnio amžiaus vaikučiai ir patys sugeba iš dalies kontroliuoti ir slopinti savo kosulį, tačiau mažyliai to dar tik mokosi, todėl juos šis simptomas vargina daug labiau. Trunkantis iki 3 savaičių vadinamas ūminiu kosuliu, o ilgiau – lėtiniu.

Kosulio priežastys:

  • Įvairios kilmės kvėpavimo takų infekcijos;
  • Kvėpavimo takus dirginančios medžiagos (dulkės, maistas, svetimkūniai);
  • Per jautrūs kvėpavimo takai;
  • Kvėpavimo takų suspaudimas arba trauma;
  • Plaučių ir kvėpavimo takų vystymosi defektai;
  • Psichologiniai ir psichogeniniai veiksniai;

Kaip jį gydyti?

Geriausia yra pašalinti kosulį sukėlusį dirgiklį arba ligą. Paprastai kosulio atveju skiriami jį slopinantys ir padedantys atsikosėti vaistai.

Produktyvus kosulys

Labai svarbu, kad vaikas atsikosėtų šlapiai (su skrepliais) ir pašalintų kvėpavimo takuose susikaupusį sekretą. Siekiant palengvinti šį valymosi procesą, skiriami atsikosėjimą lengvinantys vaistai (ambroksolis, bromheksinas, karbocisteinas ir pan.), stimuliuojantys bronchų liaukų sekreciją, aktyvinantys virpamojo epitelio judesius, skystinantys skreplius. Bet yra vienas „bet“: per daug suskystėjus skrepliams, atsikosėjimas ir kvėpavimas pasunkėja. Todėl labai svarbu parinkti tinkamus vaistus ir nevartoti jų dažniau, negu yra būtina.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama