10 patarimų būsimiems tėčiams

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: netrukus į pasaulį pasibelsiantis vaikelis jo laukiančiam tėčiui yra didelė laimė, bet ši žinia kelia daug klausimų ir baimės. Dalinamės patarimais, kad laukimas būtų kuo malonesnis!

1. Domėkitės nėštumu.
Viso nėštumo metu domėkitės jo eiga - drauge lankykitės pas nėštumą prižiūrintį gydytoją, užduokite jam klausimų, skaitykite straipsnius ir knygas apie nėštumą, nepamirškite būsimosios mamytės pasiteirauti apie jos savijautą. Tai padės suprasti moters kūne vykstančius pokyčius, kartais pasitaikančią nuotaikų kaitą, nuovargį, įvairius skausmus ir kitus nepatogumus, sutvirtins poros santykius ir pasitarnaus mezgant ryšį su mažyliu.

2. Gimdymui ir vaiko priežiūrai ruoškitės kartu. Drauge lankykite kursus ar paskaitas būsimiesiems tėveliams - jie itin naudingi, jeigu tai pirmasis gimdymas ir jeigu ketinate jame dalyvauti. Skaitykite tas pačias knygas apie gimdymą, vaikų priežiūrą ir auklėjimą bei jas aptarkite - tai suartina ir padeda atrasti abiems partneriams priimtinus metodus. Kūdikiui reikalingą kraitelį rinkitės ir pirkite kartu arba pasidalinkite atsakomybėmis - pavyzdžiui, būsimoji mama gali pasidomėti ir išsirinkti vežimą, o tėtis - automobilinę kėdutę ar gultuką.

3. Pasikalbėkite su kitais tėčiais. Pokalbis su patirties turinčiais žmonėmis visuomet nuramina ir padeda rasti atsakymus į kamuojančius klausimus. Pakvieskite vaikų turinčius bičiulius ar giminaičius pavakaroti ar papramogauti ir tiesiog nuoširdžiai pasikalbėkite - tikrai palengvės ir padės drąsiau pasitikti netrukus gimsiantį sūnų ar dukrą.

4. Išsakykite savo mintis ir jausmus mamytei. Nuoširdūs pokalbiai, atvirumas, gebėjimas išklausyti bei pasisakyti yra tvirtų bei darnių poros santykių pagrindas. O juk tai būtina sąlyga, siekiant užauginti laimingą vaiką.

5. Prisiimkite daugiau buitinių rūpesčių. Siaučiantys hormonai ir daugybė fiziologinių pokyčių labai apsunkina nėščiosios gyvenimą, todėl pasitarkite, ar nereikėtų iš naujo pasidalinti atsakomybių namuose ir prisiimti daugiau buitinių rūpesčių ant savo pečių.

6. Sudėliokite veiksmų planą. Psichologų teigimu, dažna nerimo ir baimės, dėl to kylančio pykčio, nepasitenkinimo savimi bei kitų negatyvių emocijų priežastis yra kontrolės praradimas. Nenorėdami prarasti kontrolės, jaustis ramiau ir saugiau, turėtumėte įvardinti tikslias problemas ir susidėlioti veiksmų planą, padėsiantį jas išspręsti. Pavyzdžiui, jeigu jums baisu dėl finansinės šeimos padėties gimus vaikeliui, apgalvokite, žingsnius, padėsiančius ją pagerinti - pavyzdžiui, peržiūrėkite dabartinį šeimos biudžetą, atsisakykite nebūtinų išlaidų ir pradėkite taupyti jau dabar.

7. Apsispręskite dėl tėvystės ir vaiko priežiūros atostogų. Visiems tėčiams yra suteikiamos 30 kalendorių dienų nepertraukiamos tėvystės atostogos, kurias galima panaudoti bet kada iki pirmojo vaikelio gimtadienio. Dažniausiai tėčiai atostogauja pirmąjį mėnesį po naujagimio gimimo, tačiau galite rinktis ir kitą laikotarpį. Reikės apsispręsti ir dėl vaiko priežiūros atostogų, kurios suteikiamos iki vaikui sukaks 3 metai - šios atostogos gali būti suteikiamos tik vienam iš tėvų arba paeiliui vienam ir kitam.

8. Skirkite laiko pabūti dviese. Nėštumo medaus mėnuo arba babymoon yra vis didesnį populiarumą įgaunančios atostogos į kurias išsiruošia kūdikio laukiančios poros (ypač jeigu tai pirmasis mažylis). Tai puiki galimybė atitrūkti nuo rūpesčių ir romantiškai praleisti laiką tik dviese. Žinoma, poros santykiams puikiai pasitarnaus ir paprasčiausi pasivaikščiojimai, apsilankymas kine ar mėgstamame restorane arba tiesiog daugiau dėmesio tik vienas kitam.

9. Skirkite laiko tik sau. Suprantama, kad šeima ir netrukus gimsiantis mažylis turėtų būti prioritetų sąrašo viršuje, tačiau nederėtų pamiršti ir laiko tik sau. Kelios valandos per savaitę, skiriamos hobiams ar džiuginančiam laisvalaikiui puikiai atgaivina mintis, sumažina streso lygį ir pripildo naujų jėgų.

10. Kurkite ryšį dar iki gimimo (ir iškart po jo). Manoma, kad besivystantis vaikelis pirmuosius garsus ima girdėti 18 nėštumo savaitę, todėl kuo anksčiau pradėkite kalbinti bei glostyti pilvelį ir darykite tai kiekvieną dieną! Gimus mažyliui imkitės iniciatyvos ir rūpinkitės juo - keiskite sauskelnes, maudykite, masažuokite ar tiesiog pasiguldykite sau ant krūtinės - tai padeda kurti tėčio ir vaiko ryšį nuo pirmųjų akimirkų.

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai