10 požymių, kad vaikas patiria stresą

Darželis, mokykla, naujos informacijos srautai, konfliktai, tėvų ir pedagogų keliami reikalavimai... Nenuostabu, kad šiandien vaikai gyvena nuolatinėje įtampoje ir patiria stresą. Kaip jį atpažinti?
 
Mes, suaugusieji, paprastai žinome, kada patiriame stresą, ir galime kreiptis pagalbos. Vaikams su stresu susidoroti yra daug sunkiau: jie nesupranta, kas su jais vyksta, ir nežino, kaip atsikratyti blogos nuotaikos. Štai kodėl tėvai turi būti itin atidūs.
 
Kaip pasireiškia vaikų stresas?
 
Regresas
 
Tai reiškia, kad vaikas grįžta prie ankstyvos vaikystės įpročių: pradeda čiulpti pirštą, verkia, kai išeina mama, šlapinasi į lovą, nuolat reikalauja dėmesio.
 
Ką daryti? Trukdyti „regresuoti“, kad ir kaip keistai nuskambėtų, nereikia. Tiesiog išlaukite tą periodą. Jūsų vaikas viso labo nori, kad jį mylėtumėte ir nuramintumėte.
 
Neramus miegas
 
Patiriant stresą, ėjimas miegoti virsta tikra kančia, kurią būtinai lydi daugybė ritualų: įjunk šviesą, užtrauk užuolaidas, pažiūrėk, ar už lango nieko nėra, palaikyk mane už rankos ir t.t. Vaikas mažiau miega ir ilgainiui tiesiog išsenka, jaučiasi pavargęs.
 
Ką daryti? Nuraminti vaiką padės masažas, kvėpavimo pratimai, aromaterapija, aromatinės vonios. Galima nupirkti pagalvę su žolelėmis.
 
Baimės
 
Jeigu niekuo iš kitų neišsiskiriantis vaikas virto tikru bailiuku, tai reiškia, kad jis patiria stresą. Tėvai turėtų sunerimti, jeigu atžala visur uždaro duris, tikrina, ar jos užrakintos, visur palieka įjungtą šviesą. Vaikas bijo jau ne tik tamsaus kambario, bet ir ant sienos kabančio paveikslo, žingsnių laiptinėje, net tylos.
 
Ką daryti? Įtraukite vaiką į žaidimus, piešimą – šie užsiėmimai padeda gerai išsikrauti ir išsiaiškinti baimės priežastis. Taip pat galima pasiklausyti, kaip ir apie ką vaikas kalbasi su savo žaisliukais.

2 psl. »

Komentarai (1)

nesvarbu 2016-08-05 23:30
Aš labai dažnai patiriau stresa mokykloje nes vien dėl to kad iš manes tyčiojasi ir niekas nenori bendrauti ir tuo labiau su niekuo nenorėjau kalbėtis ir buna kad sunku užmigti neina..

Psichologija

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai