11 dalykų, kuriuos būtina drausti vaikams, ir draudimų taisyklės

Nuolat kartojant „ne“ ir „negalima“, vaikas prie draudimų pripranta. Kitaip tariant, efektas būna priešingas, negu tikimasi – atžala į draudimus tiesiog nebereaguoja. Tačiau ji gali pulti ir į kitus kraštutinumus – t.y. savo draudimais įvarysite vaikui fobiją pasielgti netinkamai. Dėl šios priežasties geriausia būtų savo draudimus skirstyti į kategoriškus (absoliučius), laikinus ir priklausančius nuo aplinkybių. Su laikinaisiais ir priklausančiais nuo aplinkybių draudimais mamos susidoros ir pačios, o štai dalykus, kuriuos drausti būtina, pateiksime šiame sąraše.
 
Kategoriškai negalima...
 
Mušti kitų.  Polinkį į žiaurumą reikia rauti su šaknimis jau nuo mažų dienų – ir būtinai paaiškinti, kodėl taip elgtis negalima. Jeigu vaikas hiperaktyvus ir agresyviai elgiasi su bendraamžiais – mokykite jį „išleisti garą“ kitais, civilizuotais būdais (pavyzdžiui, piešti, šokti, minkyti tešlą ir t.t.).
 
Skriausti gyvūnų.  Mokykite atžalą padėti gyvūnams ir jais rūpintis. Vertėtų pradėti auginti kokį nors naminį gyvūnėlį (pavyzdžiui, žiurkėną), nuvesti vaiką į gyvūnų prieglaudą, parodyti gerą asmeninį pavyzdį.
 
Imti svetimų daiktų. Šio dalyko reikėtų pradėti mokyti jau nuo kūdikystės. Savintis svetimus žaislus, kuistis tarp tėvų daiktų ar prakąsti saldainius parduotuvėje – negalima. Barti nereikia – reikia ramiai ir be riksmų paaiškinti, kuo baigiasi tokie poelgiai. Jeigu tai nepadeda, paprašykite, kad kas nors iš artimųjų suvaidintų policininką.
 
Nesisveikinti. Neatsakyti į pasisveikinimą ir neatsisveikinti yra nemandagu. Nuo mažens mokykite atžalą sveikintis, sakyti „ačiū“, „prašau“, „atsiprašau“. Savaime suprantama, jūs turite tai parodyti ir savo asmeniniu pavyzdžiu.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai