13 būdų nuraminti vaiką

Įsakmus „Apsiramink!“ jums vargu ar padės – yra daug įdomesnių ir smagesnių būdų nuraminti vaiką. Maži „fokusai“ bus daug efektyvesni už žodžius. Išbandykite!
 
Vaikas gali nervintis ir nerimti dėl pačių įvairiausių priežasčių: jam nuobodu – aplink niekas nevyksta, arba jis neturi kur dėti susikaupusios energijos, arba nesugeba atsipalaiduoti, susidoroti su savo emocijomis... Šie patarimai padės nuraminti vaiką natūraliai ir nepastebimai.
 
„Ir vėl atėjo verksnė?“
 
Vaikai ne visada gali suprasti savo emocijas ir su jomis susidoroti, todėl jų jausmams naudinga duoti vardus.
 
Mažyliams patinka vyti šalin blogą Verksnę, atėjusią pas gerą mergaitę. Tai daug geriau, nei vadinti verksniu patį vaiką.
 
Šilti gėrimai
Laikyti rankose mėgstamiausią puodelį su kvapnia arbata, kakava ar pienu su trupučiu vanilės – tai labai jauku, ramina... Sušyla visas kūnas – tarytum kažkas apkabintų iš vidaus. Tegul tai tampa jūsų ritualu: kai vaikas susinervins ir taps kaprizingas, pasiūlykite: „O gal eikim išgerti arbatos?“
 
„Meškos apkabinimas“
 
Tai labai stiprus ir ilgai trunkantis (daugiau nei 20 sekundžių) apkabinimas. Per tą laiką vaikas pajunta šilumą, jo kūną apima nuo ankstyvos vaikystės pažįstamas saugumo jausmas, pradeda išsiskirti hormonas oksitocinas, slopinantis žalingą streso poveikį.
 
„Užpūsk žvakę“
 
Uždekite didelę gražią žvakę. Pasiūlykite vaikui ją užpūsti, tačiau laikykite ją ne prie pat, o šiek tiek atokiau. Bet kuris vaikas mielu noru tą padarys. Po to uždekite žvakę dar kartą ir pastatykite ją dar toliau. Vaikas įkvėps kuo daugiau oro ir mėgins užpūsti iš visų jėgų.
 
O gudrybė štai kokia: norint nusiraminti, pakanka kelis kartus giliai įkvėpti. Be to, žvakės liepsnelė maloni akiai ir taip pat ramina.
 
„Baimių valgytojas“
Tokius neįprastus žaisliukus galima nesunkiai pasisiūti patiems.
 
„Valgytojas“ turi turėti plačią burną, užtraukiamą užtrauktuku. Įdėkite į ją lapelį, ant kurios parašyta vaiko baimė ar kokia nors kita problema, neduodanti vaikui ramybės ir neleidžianti užmigti. Kai žaislas „suvalgys“ lapelį, užtraukite burną.
 
Masažas teniso kamuoliuku
 
Tai – senas fizioterapeutų triukas. Jis gerai atpalaiduoja, kai vaikas iš nuobodulio ima rodyti kaprizus – pavyzdžiui, kelionės metu ar laukiant eilėje.
 
Parutuliokite kamuoliuku per vaiko pečių, sprando, nugaros raumenis – tose vietose, kuriose kūnas „kaupia“ stresą.
 
„Muzikinis stiklainis“ ir „vandenynas butelyje“
 
Šis nuostabus išradimas padės nukreipti vaiko dėmesį ir nepastebimai nuraminti.
 
Įberkite į plastikinį butelį kokių nors šnarančių ir šiugždančių smulkių dalykėlių: cinamono lazdelių, žvaigždinių anyžių, žirnių ir pupelių. Tokį instrumentą galima purtyti, klausytis, kaip skamba, apžiūrinėti kaip kaleidoskopą.
 
Taip vienu metu darbuosis rankos, akys ir ausys – tai sumažins įtampą. Galima padaryti „vandenyną butelyje“, įpylus į jį skirtingo tankio skysčių ir įmetus kokį nors plūdurą. Tokie žaislai vaikus tiesiog užburia.
 
Šokinėti aukštai ir... lėtai
Meskite vaikui iššūkį – kas aukščiau pašoks. O po to – kas pašoks...lėčiau.
 
Sveikiname: jūs ir vėl nukreipėte vaiko dėmesį ir išeikvojote susikaupusią energiją!
 
Šokinėjimas per šokdynę pagal muziką
 
Puikus užsiėmimas nuobodžią dieną, blogu oru, kai nėra ką veikti. Įjunkite muziką ir pasiūlykite pašokinėti ant pirštų galų dvi minutes, laikantis muzikos ritmo.
 
„Pabaisiukai“
 
Tokius žaisliukus galima padaryti patiems – priberkite į balionus krakmolo ir nupieškite veidukus. „Monstrus“ galima minkyti, mėtyti į grindis ar į sieną.
 
„Abiem rankom“
 
Šiltuoju metų laiku išėjus pasivaikščioti galima vaikui duoti į abi rankas kreidos ir paprašyti nupiešti drugelį. Užduotis nėra tokia jau paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, jeigu reikės piešti veidrodiniu principu: rankos tai artės, tai tols viena nuo kitos. Net ir suaugusiesiems tai pavyksta ne iš pirmo karto.
 
Jeigu vaikas ėmė nuobodžiauti kelionės metu, tegul nupiešia kokį nors nesudėtingą daiktą kaire ranka – teks maksimaliai susitelkti, o viskas baigsis smagiu juoku.
 
Stovėjimas ant rankų ir bėgiojimas keturiomis
 
Jogai jau seniai žino tokių pozų, kai galva atsiduria žemiau širdies, naudą – tai teigiamai veikia autonominę nervų sistemą, kontroliuojančią kūno atsakus į stresą. Be to, tokie pratimai vaikams labai patinka!
 
„Pastumk sieną“
 
Puikus būdas atsikratyti streso, kai susierzinimas viduje tiesiog kunkuliuoja. Pasiūlykite vaikui įsiremti į sieną abiem rankom ir stumti iš visų jėgų. Taip stresas virsta raumenų energija. Po fizinio krūvio kūnas atsipalaiduos.

Komentarai

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai