14 dalykų, kurių negalima drausti vaikams

Neskubėkite išsigąsti – niekas nesako, kad neturi būti jokių ribų. Vaikui ribos yra būtinos, o štai nuolat kartojamas „negalima“ (tik todėl, kad mums taip patogiau, nes nuolat esame pavargę, susierzinę ar užimti) – ne. Juk būtent tokie draudimai galiausiai tampa kompleksų, baimių, kaltės jausmo ir kitų problemų, kurios lydės vaiką visą gyvenimą, priežastimi. Draudimai turi būti teisingi! Ko kategoriškai negalima drausti?
 
Valgyti patiems
 
Žinoma, sumaitinti košę trunka daug greičiau, nei sulaukti, kol vaikas pavalgys pats – o ir skalbti ar tvarkytis po to tenka mažiau... Tačiau taip iš atžalos atimama galimybė tapti savarankiška asmenybe – juk neįgudusiomis rankutėmis šaukštą iš dubenėlio nepametus turinio į burną pernešti nėra taip jau paprasta. Užduotis atsakinga, o pats procesas reikalauja susitelkimo. Jei leisite vaikui valgyti pačiam, jums neteks stebėti, kaip „blogai“ pikta auklėtoja maitina jūsų atžalą. Negailėkite laiko pirmiesiems savarankiškiems žingsniams – vėliau tai labai supaprastins auklėjimą.
 
Padėti mamai ir tėčiui
 
„Neimk, pamesi iš rankų!“, arba „Nekelk, išpilsi!“ – frazės, kurias pyktelėjusi kartais rikteli turbūt beveik kiekviena mama. O po to stebisi, kad mažylis nieko nemoka... Neatimkite iš atžalos galimybės jums padėti – taip ji jaučiasi suaugusi ir reikalinga. Nieko baisaus, jeigu po vaiko „pagalbos“ teks ilgiau plauti virtuvę – tai greitai praeis, ir namuose turėsite nepakeičiamą pagalbininką. Aprūpinkite atžalą priemonėmis ir leiskite augti, tobulėti. Vaikas nori jums padėti nešti rankinę? Duokite maišelį su bandelėmis. Atžala pirmą kartą plauna indus? Duokite tokius, kurie nedūžta arba kuriuos sudaužyti negaila. Visko išmokstama – reikia tik laiko ir noro.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai