13 mažųjų manipuliatorių gudrybių, padedančių jiems pasiekti savo (II dalis, pabaiga)

@ Shutterstock

„Tu man nupirk, o aš už tai...“

Laikykitės, nepasiduokite. Vaikas nežadės jums smulkmenų – jis žadės padaryti tai, ko paprastai daryti nenori, t. y. ko tenka jo prašyti: susitvarkyti kambarį, anksti atsigulti, valgyti avižinę košę, mokytis gerais pažymiais, vedžioti šunį… Svarbiausias pažadas – vaikas daugiau niekada nieko neprašys, jam reikia tik ŠITO!

Nežiūrėkite į tokius vaiko pažadus pernelyg rimtai. „Niekada“ vaikui baigiasi labai greitai, o kad jis išmoktų tesėti pažadus, tėvai patys VISADA turi laikytis duoto žodžio.

„Visi mano grupėje/klasėje tai turi...“

Girdint tokius žodžius sunku atsikratyti minties: o kuo mano vaikas blogesnis už kitus, nejaugi aš negaliu sau to leisti?

Stenkitės nereaguoti į tokius prašymus, kad po to netektų stebėtis, iš kur namuose tiek daug nereikalingo šlamšto. Pirkite žaislus tiesiog šiaip, be progos – tada nebus reikalo jų kaulyti. Vyresniems vaikams svarbūs statusą rodantys daiktai (telefonas, kompiuteris ir t.t.). Paaiškinkite, kad apie žmogų spręsti reikia ne pagal turimo telefono modelį.

„Mums nieko neuždavė“

„Mama, jei netiki, gali paskambinti mokytojai ir paklausti.“ Ar skambintumėte? Greičiausiai ne.

O štai atžalos bendraklasių tėveliams paskambinti tikrai galima. Aklai tikėti vaiko žodžiais neverta – frazę „nieko neuždavė“ visada reikia tikrinti.

„Kam man ta gramatika, jeigu aš būsiu pilotas?“

O kas tam prieštarauja? Tačiau skaitymas ir rašymas be klaidų – būtini dalykai. Jų prireiks bet kuriai profesijai.

Vaikas neturi prarasti susidomėjimo mokykla, noro lankyti pamokas. Tik tada galima tikėtis, kad jis gerai kažko išmoks. Dideli lūkesčiai ir griežti reikalavimai gali visiškai atimti norą mokytis dalyko, kuris ir taip nelabai patinka.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai