5 linksmi žaidimai vaikams iš viso pasaulio

@ Shutterstock

Mūsų vaikai mėgsta laipioti žaisdami „Aukščiau žemės“ ar dainuoja „Pele, pele, pas ką žiedas žydi“, o kaip linksminasi kitų tautų mažyliai? Dalinamės keliais žaidimais iš tolimiausių pasaulio kampelių, kurie tikrai patiks ir mūsų vaikučiams.Čilė: „Corre, Corre la Guaraca“

Žaidimo pavadinimas reiškia „Bėk, bėk la Guaraca“ („la Guaraca“ yra vaikiškas, reikšmės neturintis žodelis). Tai judrus žaidimas, apimantis tylų sėdėjimą ratelyje ir gaudynes.
Šį žaidimą gali žaisti 5 ir daugiau vaikučių, nuo maždaug 5-6-erių metų amžiaus.

Žaidimo taisyklės: Išrenkamas vienas žaidėjas („la Guaraca“), kuris gauna nedidelę, lengvo audinio skarelę ar nosinaitę. Likę žaidėjai susėda ratuku (galima sėdėti ant žemės ar ant kėdžių), užsimerkia ir dainuoja „Corre, Corre la Guaraca“ (žinoma, galima dainuoti ir kokią nors frazę lietuviškai, pavyzdžiui, „Duok, duok man skarelę“).
Pagrindinis žaidėjas tyliai eina aplink ratuką ir ant vieno iš vaikų nugaros užmeta skarelę. Užmetęs skarelę pagrindinis žaidėjas turi kuo greičiau apibėgti ratuką ir atsisėsti į skarelę gavusio vaiko vietą.
O skarelę ant nugaros pajutęs vaikas turi iškart pašokti ir pasistengti pagauti žaidimo vedėją kol jis neužėmė vietos.
Jeigu žaidimo vedėjas spėja, tai jis lieka ratuke, o jo vietą užima skarelę gavęs vaikas.
Jeigu skarelę gavęs vaikas spėja pagauti vedėją iki jam užimant vietą, tai žaidimas kartojasi, žaidimo vedėjas nesikeičia, skarelę gavęs vaikas ją atiduoda ir atsisėda atgal į savo vietą.Graikija: „Agalmata“

Žaidimo pavadinimas reiškia „Statula“. Jį žaidžiantieji turi sustingti į kuo įdomesnes statulas, tad šis žaidimas lavina reakciją, kantrybę, pusiausvyrą.

2 psl. »

Komentarai (1)

as 2021-03-14 18:22
geras straipsnis .Padeda.
(:

Žaidimai vaikams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai