5 produktai ir aromatai, mažinantys apetitą

Moterų, visiškai patenkintų savo figūra, nėra taip jau daug. Šį kartą nesiūlome laikytis jokios dietos – tiesiog pateiksime trumpą apetitą mažinančių produktų ir aromatų sąrašėlį. Jis pravers, jeigu tavo svoris auga dėl piktnaudžiavimo maistu.

Cinamonas. Nors šis prieskonis mums paprastai kelia malonių asociacijų su didžiosiomis žiemos šventėmis, skaninti juo savo gyvenimą galima ištisus metus. Esmė ta, kad cinamonas stabilizuoja cukraus lygį kraujyje (dėl pastarojo šokinėjimo mus gali apimti žvėriško apetito priepuoliai) ir stimuliuoja medžiagų apykaitą. Gali įberti jo į savo arbatą, varškę arba jogurtą, pabarstyti kepamus obuolius ir panašiai. Svarbiausia, kad naudotum cinamono lazdeles, o ne maltą ir sumaišytą su cukrumi arba cukraus pudra.

Vanilė. Jeigu jauti priklausomybę nuo šokolado, vanilė – kaip tik tai, ko tau reikia. Kai tik kils noras suvalgyti šokolado plytelę ar dvi, pasidaryk vanilinės arbatos arba užsidek vanilės kvapo žvakę. Taip ne tik sumažinsi apetitą, bet ir pagerinsi nuotaiką (vadinasi, nušausi du zuikius vienu šūviu). Jeigu patiekalus skaninsi vanilės ekstraktu, būk labai atsargi – jo lengva perdozuoti.

Žali obuoliai. Jie taip pat padeda užkirsti kelią alkio priepuoliams ir tuo pačiu apsaugo nuo poreikio užkąsti ko nors kaloringo ir kenksmingo (pavyzdžiui, taip mėgstamos picos). Dažnai obuoliai (ypač rūgštūs) naudojami apetito skatinimui, todėl šviežius žalius vaisius tavo atveju galima tik uostyti.

Čili pipirai. Žiupsnelis aitriųjų pipirų, priešingai nei daugelis mano, ne stimuliuoja, o slopina apetitą, padeda greičiau pasisotinti. Na, o pipirų sudėtyje esantis kapsaicinas skatina medžiagų apykaitą.

2 psl. »

Komentarai (9)

saidas 2015-01-04 22:11
man tai apetita mazina didele porcija cepelinu su spirgais ir drietine
Nustebęs 2014-09-19 10:29
Kas tas penktas? Gal straipsnio rengėjai nemoka suskaičiuoti iki 5?
Stebėtoja 2014-08-09 07:41
cinamonas skatina mažakraujystę.
Ema 2012-12-21 14:44
Esta, man taip pat. :)
Fausta 2012-08-24 19:24
zinai tju merga kad tju pasprinktum su tuo sumustiniu ir kad tju prisisiktum is to sumustinio ir dar is laimes tavo burna kaip toleto danga kaip man is taves juokinga tai net nz bezdzione ir dar skista zande durnele :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Esta 2012-08-24 11:09
o man labai apetitą kelia obuolių kvapas :) o, pavyzdžiui, bananų - veikia atvirkščiai
Vita 2012-08-24 08:44
mmmm, cinamonas :) negaliu pasakyti, kad jis man keltų sotumą arba alkį, bet labai patinka. O vanilė tai tikrai - nors ir patinka, vien pauosčius vinilinu kvepiantį obuolių pyragą valgyti nebesinori :D
as 2012-08-22 18:04
vanile ir cinamonas man sukelia alki ;)))))
Agnė 2012-08-20 19:29
man cinamonas veikia atvirkščiai - kadangi aš labai mėgstu jo kvapą, su cinamonu suvalgau daugiau. tiesa, naudoju maltą

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai