6 produktai, kurių turėtų būti vaikų racione

Tinkama mityba – būtina geros vaikų sveikatos ir normalaus jų smegenų vystymosi sąlyga. Vaikams reikalingi kaloringi produktai ir naudingieji riebalai (omenyje turimi tikrai ne pusfabrikačiai). Ką vertėtų įtraukti į savo atžalos meniu?
 
Kiaušinių tryniai. Suprantama, naudingiausi yra naminiai vištų kiaušiniai – juose netrūksta vaikui reikalingų riebalų ir „gerojo“ cholesterolio, būtino normaliam smegenų ir nervų sistemos vystymuisi, taip pat – cholino, aminorūgščių ir vitamino A. Visos šios medžiagos randamos būtent tryniuose, tad pusryčiams kepti vien baltymų omletus neverta.
 
Kepenys. Paukščių kepenėlės – geras vitamino A ir B12, kitų naudingųjų medžiagų šaltinis. Skonis – gana specifiškas, tad pirmosios porcijos turėtų būti labai mažos. Pratinkite vaiką po truputį. Maišykite smulkintas kepenėles į mėsos vyniotinius, naminius koldūnus, mėsiškus padažus makaronams ir pan.
 
Lašišų ikrai. Itin geras Omega-3 riebalų rūgščių šaltinis (ikruose jų net 3,5 karto daugiau nei pačiose lašišose). Taip pat šiame produkte gausu antioksidantų ir riebaluose tirpių vitaminų, cinko bei jodo. Nustebsite, su kokiu malonumu vaikai kerta ikriukus!
 
Naminis mėsos sultinys. Ant silpnos ugnies paruošti kauliukų sultiniai yra labai maistingi ir naudingi. Verdant vitaminai ir mineralinės medžiagos iš kaulų patenka į sultinį, jį praturtina. Tai labai reikalinga augančių vaikučių kaulams, sąnariams, plaukams ir nagams. Tokius sultinius galima naudoti sriuboms, košėms, apkepams, padažams.
 
Jautiena turi daug geležies, cinko ir B grupės vitaminų, reikalingų palaikyti gerą vaiko sveikatą ir užtikrinti normalų vystymąsi.
 
Kokosų produktai. Kokosų aliejus, drožlės, kremai ir net konservai taip pat praturtina vaikų mitybą. Jie neturi kenksmingųjų transriebalų, tačiau naudingųjų riebalų – apsčiai. Taip pat tai geras laurino rūgšties, stiprinančios imunitetą ir pasižyminčios antivirusinėmis bei antibakterinėmis savybėmis, šaltinis.

Komentarai

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai