6 patarimai, kaip rasti harmoniją su savimi

Šiuolaikinei moteriai keliami labai dideli reikalavimai: ji ne tik turi spėti lipti karjeros laiptais, bet ir auginti bei auklėti vaikus, puikiai atrodyti ir ne ką prasčiau jaustis. Kaip rasti „aukso vidurį“ – tapti „supermama“ ir nenusiskriausti, rasti harmoniją su savimi pačia? Štai 6 paprasti patarimai.

Atminkite: judėjimas yra gyvenimas. Raskite minutėlę kitą pasportuoti. Galite važinėtis dviračiu arba riedučiais, slidinėti, dažniau vieną kitą stotelę nueiti pėsčiomis, o ne lipti į nuosavą arba visuomeminį transportą. Dažniau būkite lauke, vaikščiokite pėstute – tai naudinga ir jums, ir jūsų vaikams.

Bendraukite su kitomis mamomis. Kai pajusite, kad kasdienė rutina jus gniuždo ir viskas krenta iš rankų, nieko nespėjate, vaikai neklusnūs ir šiaip viskas klostosi ne taip, kaip norėtumėte, labai naudinga pabendrauti su kitomis tokiomis pat mamytėmis. Jos puikiai jus supras, ir galės palaikyti, padrąsinti.

Pasidarykite laisvadienį. Susitarkite su antrąja puse, aukle arba savo mama, kad kurią nors dieną prižiūrėtų jūsų vaikutį. Nueikite į kavinę, pabandraukite su draugais, pasidarykite manikiūrą arba naują šukuoseną, nueikinte į parodą arba kiną – ilsėtis galima pačiais įvairiausiais būdais. Tokios mažytės „atostogos“ yra itin naudingos – jūs papildysite savo vidinių jėgų rezervą.

Skirkite daugiau dėmesio mitybai. Subalansuota mityba – ne prabanga, o būtinybė (ypač mamoms). Kad ir kaip banaliai tai nuskambėtų, jūsų ir mažylio nuotaika ir gera savijauta labai priklauso nuo to, ką valgote.

Leiskite laiką su vaikais savo malonumui. Anglų kalboje yra samprata „quality time“ – ji reiškia laisvą laiką, kurį mes skiriame bendravimui su mums artimu žmogumi ar tiesiog įdomiai bendrai veiklai. Pasistenkite suprasti, kas svarbiausia ir maloniausia jūsų šeimai – gal tai pasivaikščiojimas visiems kartu, šunelio vedžiojimas, sportavimas, kryžiažodžių sprendimas, pasakų skaitymas, stalo žaidimai, gaminimas arba meistravimas? Nieko nenutiks, jei vieną kartą neišplausite indų, o vaikas neparuoš pamokų – nueikite į planetariumą, kiną ar prekybos centrą. Ir, suprantama, nepamirškite atžalai kartoti, kad ją mylite, dažniau girkite – juk už tokias „neplanuotas“ dėmesio, melės apraiškas ir nepamirštamas „ekskursijas“ vaiko dėkingumui nebus ribų.

Paskutinis patarimas, kuris šiek tiek iškrenta iš „bendro konteksto“ – raskite laiko padėkoti savo mamai. Pati augindama vaiką, jūs geriau suprantate, su kuo teko susidurti jai. Tyrimais įrodyta, kad kai jaučiame dėkingumą, jaučiamės geriau tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Sakydami, „ačiū“, mes atiduodame dalelę savęs kitam, suvokdami, kad esame vieni kitiems reikalingi.
 

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama