7 įdomūs faktai apie dietas

Tikriausiai neatsiras moters, kuri bent kartą gyvenimą nebandė laikytis dietos... Šį kartą dalinamės keliais įdomiais faktais – pravers, jei norite numesti svorio!
 

  1. „Nulinės“ kalorijos – tai mitas. Jų neegzistuoja. Tikriausiai esate girdėję, kad yra nekaloringų produktų, kuriuos sunku virškinti (dažniausiai į šią kategoriją įtraukiami salierai ir, pavyzdžiui, citrusiniai vaisiai) – neva organizmas virškinimo procesui išeikvoja daugiau kalorijų, negu gauna su maistu. Deja, taip nėra – virškinimo metu sudeginamų kalorijų skaičius yra tiesiog niekingai mažas, lyginant su maiste esančiomis kalorijomis.
  2. Galima valgyti ir po šeštos valandos. Nėra taip labai svarbu, kuriuo paros metu valgote. Daug svarbiau – kaloringumas ir maisto kiekiai, jūsų fizinis aktyvumas per visą dieną. Būtent nuo to ir priklauso, numesite svorio ar jo priaugsite. Kita vertus, jei valgysite prieš pat miegą, papildomų kilogramų ilgai laukti tikrai nereikės.
  3.  „Skystos“ kalorijos taip pat svarbu, kaip ir „kietos“ Kai laikotės dietos, tikriausiai skrupulingai skaičiuojate, kiek ir ko per dieną suvalgote, kiek kalorijų gaunate ir išeikvojate. O ar nepamiršote priskaičiuoti ir puodelio kavos, kokteilio ar gazuoto gėrimo skardinės? Juk, pavyzdžiui, saldus gazuotas gėrimas gali turėti iki 500-1000 kcal, standartinis kavos su pienu ir grietinėle puodelis – 260 kcal, o standartinė „Margaritos“ porcija – 500 kcal. Smegenys nesugeba adekvačiai įvertinti, kiek kalorijų turi skysčiai, tad jeigu jūsų dieta apsiriboja 1200–1500 kcal per dieną, atsisakykite tokių gėrimų ir rinkitės vandenį, žaliąją arbatą ir pan.
  4. Pietums galima suvalgyti ir desertą. Nesprauskite savęs į per daug griežtus rėmus. Norite torto ar pyragėlių? Kartą per savaitę palepinkite save – pavyzdžiui, sekmadienį nueikite į kavinę ar restoraną ir suvalgykite mėgstamą kaloringą desertą. Geriausia tą daryti per pietus – vakare reikėtų rinktis mažiau kalorijų turintį maistą.
  5. Šaltuoju metu svoris krinta greičiau. Tai, kad žiemą organizmas linkęs kaupti riebalus, yra netiesa, kadangi svoris auga ne dėl šalto oro ir sulėtėjusios medžiagų apykaitos, o dėl to, kad žiemą judame mažiau. Iš tiesų žema temperatūra dar ir skatina medžiagų apykaitą, kad galėtume sušilti.
  6. Dietiniai gėrimai – tiesus kelias į svorio augimą. Mokslininkai iki šiol nesugeba paaiškinti šio fenomeno, bet faktas lieka faktu: gazuotų dietinių gėrimų mėgėjai svorio priauga daugiau ir greičiau, nei tie, kurie geria įprastus saldžius gazuotus gėrimus (arba jų negeria visai). Galima įtarti, kad dėl visko kalti dirbtiniai saldikliai, kurių gausu dietiniuose gazuotuose gėrimuose.
  7. Neveiksmingų dietų nėra. Jei griežtai laikotės visų bet kurios pasirinktos dietos nurodymų, svoris neabejotinai ims kristi. Problema tik ta, kad labai dažnai pasirinkta dieta nesutampa su mūsų gyvenimo būdu, todėl iškęsti iki galo yra sunku, ir svoris ima augti vėl. Jums reikia dietos, kurios galėtumėte nejučia laikytis visą likusį gyvenimą. Jeigu rytais mėgstate valgyti sumuštinius, jums netiks dietos, turinčios mažai angliavandenių. Jeigu nemėgstate skrupulingai skaičiuoti kalorijų ir laikotės tik bendrųjų principų, vertėtų išbandyti Atkinso dietą. Jei mėgstate alyvuogių aliejų – tiks Viduržemio jūros dieta. Trumpai tariant, iš pradžių išsiaiškinkite, kokie jūsų įpročiai, ir pagal tai rinkitės dietą.

Komentarai

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai