7 patarimai sėkmingam žindymui

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: daugybė mokslinių tyrimų rodo, kad mamos pienas yra geriausias maistas kūdikiui. Žįsdamas mažylis ne tik pasisotina, bet ir nurimsta, jaučiasi saugus, mezga stiprų ryšį su mama.

Žindymas naudingas ir gimdyvei - žindymo metu išsiskiriantis oksitocinas paskatina gimdos susitraukimus, todėl ji po gimdymo greičiau valosi ir traukiasi, be to šis hormonas pagerina periferinę kraujotaką ir moteris jaučia atpalaiduojančią šilumos bangą, užplūstančią visą kūną...

Ką daryti, kad žindymas būtų sėmingas ir malonus tiek mažyliui, tiek mamai?

1. Pradėkite iškart. Laikantis šiuolaikinių standartų, natūraliais takais ar po cezario pjūvio operacijos gimęs naujagimis turi būti kuo greičiau padedamas mamai ant krūtinės, o moteris skatinama paduoti krūtį ir žindyti. Idealu, jeigu naujagimis pažindomas per pirmąją, vadinamąją „auksinę“ valandą po gimimo.

2. Pirmosios paros yra labai svarbios. Pirmosiomis paromis labai svarbu naujagimį žindyti pagal poreikį, bet ne rečiau, nei kas 3-4 valandas - dauguma naujagimių yra labai ramūs, mieguisti, todėl gali tekti vaikelį švelniai pažadinti ir tuomet pažindyti. Pirmosios žindymo paros „užduoda toną“ tolimesnei pieno gamybai, todėl dažnas žindymas yra labai svarbus!

3. Žindykite pagal poreikį. Kūdikiui augant jis pats paprašys krūties verkdamas, sukiodamas galvytę, išsižiodamas, iškišdamas liežuvį, apsilaižydamas arba pūsdamas lūpytes. Prisiminkite, kad žįsdamas kūdikis „užsako“ pieno gamybą, t.y. kuo kūdikis dažniau ir ilgiau žįsta, tuo daugiau pieno gaminasi. Neišsigąskite, jeigu kūdikis staiga ima labai dažnai reikalauti krūties ir tiesiog leiskite jam žįsti tiek, kiek norisi. Vadinamasis „kabėjimas ant krūties“ pasireiškia augimo šuolių metu, kuomet kelias dienas mažylis auga itin sparčiai, dažnai žįsdamas gauna energijos ir tuo pačiu siunčia krūtims siunčia signalą gaminti daugiau pieno.

4. Įsitikinkite, kad kūdikis žįsta taisyklingai. Daugumą su žindymu susijusių problemų ir nemalonių patirčių lemia bloga žindymo technika, visų pirma, netaisyklingas spenelio apžiojimas. Žindymo metu kūdikis turi čiulpti ne tik spenelį, svarbu, kad jis apžiotų kuo didesnę aureolės (tamsesnio laukelio aplink spenelį) dalį, spenelis atsidurtų giliai jo burnytėje, o smakriukas įsiremtų į krūtį. Taisyklinga žindymo technika padeda vaikeliui tinkamai pasisotinti, paskatinti pieno gamybą bei apsaugo nuo skausmingų spenelių įtrūkimų, laktostazės ir mastito.
Jeigu kūdikiui niekaip nepavyksta tinkamai apžioti krūties, reikėtų pasikonsultuoti su specialistais. Gali būti, kad problemų kelia trumpas kūdikio liežuvio pasaitėlis, kurį reikia truputį įkirpti (skamba baisiai, tačiau procedūra trunka vos akimirką ir nėra skausminga).

5. Išbandykite įvairias pozas. Klasikine žindymo poza yra vadinamas žindymas, kuomet mama sėdi ir laiko vaikelį glėbyje, tačiau būtinai išbandykite įvairias žindymo pozas, naudokite žindymo pagalvę, žindykite vaikjuostėje nešiojamą mažylį. Pavyzdžiui, naktį patogu žindyti atsigulus ant šono ir kūdikį pasiguldžius šalia (ši poza patogi ir jeigu pieno gaminasi labai daug, jis teka stipria srove ir vaikelis springsta).

6. Saugokitės mastito. Mastitas yra itin skausmingas ir pavojingas krūties uždegimas, neretai tampantis žindymo nutraukimo priežastimi. Mastitas kyla dėl krūtyse atsiradusios laktostazės, t.y. pieno sąstovio, kuomet krūtys nėra pilnai ištuštinamos. Jeigu juntate, kad atsiranda laktostazės arba mastito simptomų (krūtys sunkios, karštos, skausmingos, yra kietų „guzelių“), prieš žindymą krūtis pašildykite, dažniau žindykite, kūdikį paimkite taip, kad jo smakriukas atsiremtų į sukietėjimą, rūpinkitės kuo taisyklingesne žindymo technika. Po žindymo krūtis švelniai pamasažuokite, nuspauskite pieno likučius, kad krūtis liktų tuščia ir uždėkite šaltą kompresą.

7. Konsultuokitės su specialistais ir patyrusiomis mamomis. Nenusiminkite, jeigu susiduriate su žindymo problemomis - jos tikrai labai dažnos, bet išsprendžiamos! Nenuleiskite rankų ir ieškokite pagalbos, pasikonsultuokite su žindymo konsultantais arba paprašykite daugiau patirties turinčių mamų patarimų.

Komentarai

Kūdikių ir vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai