7 populiariausios klaidos, kurias darome skalbdami drabužius

@ Shutterstock

Daugelis yra susidūrę su situacija, kuomet sugenda skalbimo mašina, tačiau ne visuomet tai byloja apie nekokybišką gaminį. Yra daugybė priežasčių, dėl kurių skalbimo mašina gali sugesti ir dažniausiai jos yra susijusios su netinkamu šio įrenginio naudojimu. Kaip ir visi buitiniai prietaisai, skalbimo mašinos taip pat turi savus apribojimus ir taisykles, tad jeigu norite prailginti jų tarnavimo laikotarpį bei mėgautis puikiai išskalbtais rūbais, turėtumėte vengti šių populiariausių klaidų.

1. Skalbyklės perkrovimas. Tai pati populiariausia klaida, dėl kurios ne tik suprastėja skalbimo kokybė, bet ir sutrumpėja prietaiso eksploatavimo laikas. Siekdami to išvengti, turėtumėte atkreipti dėmesį į nurodytą maksimalų skalbinių svorį ir stengtis įdėti bent puse kilogramo mažiau nešvarių rūbų. Visgi, jei šios taisyklės sunku laikytis, vertėtų pagalvoti apie didesnio prietaiso įsigijimą – įvairios talpos skalbimo mašinos gera kaina parduodamos Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.

2. Nelygus paviršius. Skalbimo mašinai reikalinga lygi plokštuma – jei ji stovi nelygioje vietoje, padidėja triukšmas ir sukeliama didelė vibracija, kuri taip pat gali pakenkti varikliui.

3. Netinkamai pasirenkami nustatymai. Prieš pradedant naudotis skalbimo mašina, labai svarbu perskaityti visas instrukcijas ir perprasti jos funkcijas. Tai ne tik padės tinkamai išskalbti rūbus, bet ir užtikrins skalbyklės ilgaamžiškumą. Jau rinkdamiesi skalbimo mašiną, turėtumėte atidžiai panagrinėti jos funkcijas – tuomet galėsite būti tikri, kad jos galimybės pilnai pateisins Jūsų lūkesčius.

4. Neskaitomos drabužių etiketės. Dėl nekokybiškai išskalbtų rūbų ne visuomet kalta Jūsų skalbimo mašina – prieš ieškodami gedimų, turėtumėte susipažinti su ant drabužių nurodytomis plovimo sąlygomis ir tiksliai jų laikytis.

5. Per daug skalbimo miltelių. Logika, jog kuo daugiau – tuo geriau, šiuo atveju nepasiteisina. Įpylę per daug skalbimo priemonės, rizikuojate savo skalbinių ir pačios skalbimo mašinos kokybe. Perteklius gali pašalinti apsauginę dangą tarp plovimo indo ir vidinių komponentų, o ilgainiui tai gali pavirsti gerokai rimtesnėmis problemomis.

6. Per mažai priežiūros dozatoriams. Automatinėse skalbimo mašinose dažniausiai yra daugiau nei vienas indas, skirtas plovikliams ar minkštinimo priemonėms, tačiau daugelis žmonių pamiršta reguliariai juos išvalyti. Tuomet šioje terpėje gali susidaryti lipnus sluoksnis, ypač tinkamas bakterijoms ir netgi dumblių plitimui – jei šios medžiagos pateks į skalbimo mašinos būgną, tai pakenks ne tik prietaisui ar skalbiamiems rūbams, bet ir mūsų sveikatai.

7. Šlapių drabužių laikymas. Drėgmės kaupimasis sukuria idealią aplinką bakterijoms ir pelėsiams, o prie viso to prisideda ir nemalonus kvapas. Siekiant to išvengti, derėtų drabužius iš skalbimo mašinos išimti iškart po plovimo, palaikyti dureles apie 15-20 minučių, o jei paviršius vis dar lieka drėgnas – nuvalyti jį sausa šluoste.

Visos šios klaidos ilgalaikėje perspektyvoje gali sukelti rimtų gedimų, tačiau jei stengsitės jų išvengti ir skirsite pakankamai dėmesio prietaiso priežiūrai, tikėtina, kad Jūsų skalbimo mašina tarnaus ilgus metus. Žinoma, ne mažiau svarbu įsigyti kokybišką įrenginį: jei šiuo metu dairotės naujos skalbimo mašinos, rinkitės patikimų ir puikiai atpažįstamų prekinių ženklų siūlomus prietaisus – tuomet būsite garantuoti, kad šis įrenginys ilgus metus puikiai atliks pagrindinę savo funkciją.

Komentarai

Buitis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai