7 požymiai, kad vaikas per daug lepinamas

Daugelis tėvelių net nepastebi, kad peržengia ribą ir ima per daug lepinti savo mažylius. Suprasti, kad kontrolė sprūsta iš rankų, padės šie požymiai.

Vaiko norai – pirmoje vietoje. Mamos ir vaiko duete pagrindinį vaidmenį turi vaidinti mama. Jeigu šeimos narių elgesį kontroliuoja vaikas – tėvai turi peržiūrėti savo prioritetus. Normalu tenkinti vaiko poreikius ir pageidavimus kaip galima greičiau iki 1–2 metų, tačiau jei tai tęsiasi ilgiau (iki 3–4 metų ir ilgiau) – laikas sunerimti.

Nėra jokių elgesio apribojimų bendruomenėje. Jei tėvai nenuoseklūs ir nuo mažens neįskiepija gero elgesio normų, jie padaro meškos paslaugą: vaikas ne tik taps aplinkinių pajuokos objektu, bet ir ateityje jam bus daug sunkiau pritapti prie kolektyvo.

Nėra aiškių ribų. Sunkiausia tiems vaikams, kurių tėvai aiškiai nepasako, kaip elgtis galima, o kaip – ne. Šiandien jiems galima tai, ko vakar nebuvo (ir atvirkščiai). Tai išmuša iš pusiausvyros. Jeigu jau ką nors draudžiate, nedarykite išimčių – palengvinsite ir savo, ir atžalos gyvenimą.

Nėra atsakomybės už savo elgesį. Net maži vaikai geba suvokti galimas savo elgesio pasekmes, tad nereikia teisinti savo atžalos tuo, kad ji „dar maža“ – priešingu atveju jūs atimate iš jos galimybę atsakyti už savo veikslus, tapti brandesnia.

Dovanos be priežasties. Apmaudu, tačiau nemaža dalis tėvelių vis dar klaidinagai mano, kad kasdienės dovanos be jokios progos ar priežasties padės pelnyti vaikų meilę. Psichologai įsitikinę, kad taip užauginsite vartotoją ir egoistą.

Veiksminga isterija. Jei tėvai pasiduoda vaiko kaprizams ir isterijai, ir nusileidžia, kad tik jis nustotų verkti – jie tik skatina mažąjį manipuliatorių toliau taip elgtis. Vaikai įsitikina, kad taip gali gauti viską, ko tik nori, tačiau neišmoksta spręsti savo problemų kitais būdais.

Suaugusieji kaip vaikai. Blogas tėvelių pavyzdys užkrečia ir vaikus: jeigu suaugusieji ima „rodyti ragus“, isterikuoti, savo norus kelti į pirmą vietą, ignoruoti kitų poreikius, nėra ko stebėtis, kad taip elgiasi ir jų atžalos (vaikus labiausiai veikia ne tai, ką jie girdi, o tai, ką mato savo pačių namuose).

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai