8 patarimai dvynukų tėveliams

Dvynukų tėveliai susiduria su šiek tiek kitokiomis problemomis, negu tie, kurie augina tik vieną atžalą. Kaip auklėti dvynukus?
 
Skirkite mažylius nuo pat gimimo
 
Ant tėvų pečių gula sudėtinga užduotis: jie turi padėti vaikui rasti savo „aš“. Na, o gimus dvynukams, tą padaryti dvigubai sunkiau. Juk jie – tai dvi skirtingos asmenybės. Ir jos abi pasižymi skirtingu charakteriu, temperamentu, turi savų poreikių.
 
Labiausiai paplitusi klaida – abu dvynukus laikyti nedalomu vieniu: tėvai perka jiems vienodus drabužėlius, vienodus žaisliukus, siunčia į tuos pačius būrelius ir pan. – juk turėdami vienodus daiktus vaikai vienas kitam nepavydi ir nesipyksta, o lankant tuos pačius užsiėmimus galima sutaupyti daug laiko (tėvams nereikia planuoti savo grafiko minutės tikslumu, vežti atžalų skirtingais adresais ir t.t.).
 
O juk tėvai turėtų kaip tik daugiau dėmesio skirti vaikų individualumui atskleisti, išmokyti dvynukus gyventi harmonijoje, dalintis žaislais ir tėvų dėmesiu...
 
Duokite vaikams skirtingai skambančius vardus
 
Jeigu vaikų vardai panašūs, iki tam tikro amžiaus dvynukai nesupras, į ką kreipiasi tėtis arba mama. O štai skirtingi vardai pabrėš kiekvieno iš jų individualumą.
 
Dovanokite vaikams skirtingas dovanas
 
Net jeigu gresia dvynukų konfliktas dėl vieno ar kito daikto, po kurio laiko taps aišku, kas įdomiau vienam, o kas – kitam.
 
Skirkite tiek vienam, tiek kitam mažyliui „asmeninio“ laiko
 
Skirkite kiekvienam iš vaikų bent po 20 minučių per dieną. Net jeigu tai paprasčiausias žaidimas ir elementarus bendravimas. Pastebėkite, kaip būtent vaikai mėgsta sulaukti jūsų dėmesio.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai