9 dalykai, kurių mama niekada neturėtų sakyti mergaitei

Visos profesijos reikalingos, visos profesijos svarbios. Kiekviena iš jų turi savų privalumų ir trūkumų, kiekviena kelia savų sunkumų. Tačiau turbūt sutiksite, kad sunkiausia būti gerais tėvais, ypač – jeigu neturite patirties. Juk niekada nežinai, kaip vaiką paveiks neapgalvoti žodžiai, ir kokį pėdsaką paliks jo atmintyje visam gyvenimui.
 
Vienodai sunku auklėti tiek sūnų, tiek dukrą, bet, kaip pastebi psichologai, dėl nusistovėjusių lyčių stereotipų mergaitei įvaryti kompleksą ar pakenkti jos savivertei yra daug paprasčiau, o vėliau tai daro neigiamą įtaką tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. Kad padėtų tėvams išvengti pačių dažniausių klaidų, psichologai išskyrė keletą frazių, kurių negalima sakyti mergaitėms – juk netgi tokios „smulkmenos“ programuoja besiformuojančią psichiką!
 
„Tu tam per maža“
 
Dauguma mažų mergaičių jau ne tik žaidžia „namus“, vaidinta mamas ir svajoja apie pasakiškas vestuves, bet taip pat jau gali atsakyti ir į klausimą, kuo norėtų būti, kai užaugs (beje, atsako gana sąmoningai ir argumentuotai). Ir visai nesvarbu, kad šiandien jos nori būti dizainerėmis, o rytoj – pardavinėti ledus. Nereikia kliudyti vaikui atrasti save, net jeigu jo fantazijos jums kelia šypseną. Dukrytė prašo leisti lankyti šokius ar mokytis anglų kalbos, ar tiesiog bando padėti mamai iškepti pyragą – stenkitės sutikti. Juk frazė „Ne, tu dar per maža“ vėliau sąmonėje transformuojasi į „tu – niekam tikusi, tu to nesugebėsi“.
 
„Nuleisk kartelę“
 
Suprantama, kad ne kiekvienam lemta tapti garsiu dailininku ar šokėju, tačiau niekam sėkmė ir šlovė nenukrito iš dangaus. Visa tai – įdėtų pastangų ir tikėjimo savo jėgomis rezultatas. Atkreipkite dėmesį į dalykus, kurie vaikui patinka ir gerai sekasi, padėkite atsiskleisti jo gabumams. Na, o jeigu rezultatas nepateisina jūsų lūkesčių, niekada nerodykite savo nusivylimo ir nė už ką nesiūlykite imtis ko nors paprastesnio. Psichologų teigimu, kol vaikui patinka pasirinktas užsiėmimas ir kol atžala jaučiasi laiminga – tegul tą patį daro ir toliau. Sėkmė ateis vėliau.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai