Adaptacinis naujagimio maudymas ir maitinimas

Maudymas (iš pažiūros visiškai paprastas ir malonus kūdikio priežiūros elementas) jaunoms mamytėms neretai kelia nerimą ir netgi siaubą. Jos baiminasi atlikti šią būtiną procedūrą vienos, be vyro arba vaiko senelių – juk mažylis gali peršalti, užspringti vandeniu, susirgti otitu ir pan.

Dėl šios priežasties kartu su vonele specializuotose parduotuvėse galima įsigyti ir plastikinių stovelių, sulankstomų kėdučių, specialių kepuraičių ir ausų kištukų. Tik ar tai tikrai būtina?

Kai kurie tėveliai, sužinoję, kad iki trijų mėnesių amžiaus mažyliai sulaiko po vandeniu kvėpavimą, puola į kitą kraštutinumą –  nuo pat pirmųjų dienų moko vaikutį plaukioti ir nardyti. Taip, kvėpavimą jie iš tiesų sulaiko, tačiau ne visi ir ne iš karto. Vertėtų pamąstyti apie galimas pasekmes: juk išgąsdinti nesunku, kaip ir palikti atmintyje nemalonius su vandeniu susijusius prisiminimus.

Kodėl ir kaip reikia maudyti naujagimį?

Vaikutį reikia maudyti ne tik higienos sumetimais: ši procedūra gerina odos būklę ir sukuria komforto jausmą, panašų į tą, kurį vaikutis jautė, kol dar nebuvo gimęs. Tai normalizuoja nervų sistemos veiklą. Tokios maudynės dar vadinamos adaptacinėmis, nes jos padeda mažyliui prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų. Maudomas vaikutis turi jaustis visiškai atsipalaidavęs.

Jeigu mažylis maudynių metu elgiasi labai ramiai ar netgi užmiega, vadinasi, viską darai tinkamai. Jeigu jis ima verkti, muistytis, raukti antakius – kažkas ne taip. Gali būti, kad vanduo per karštas arba per šaltas (pamėgink jį nureguliuoti iki tinkamos temperatūros). Gali būti, kad vandens tiesiog per daug arba per mažai, kad vaikutis neturi į ką atsiremti (mažyliams nepatinka nesvarumo būsena). Ryški šviesa ir garsūs pokalbiai atsipalaiduoti taip pat nepadeda. Tačiau apie viską iš pradžių.

2 psl. »

Komentarai (4)

nesupratau 2013-12-18 22:08
suvystyta kudiki maudyti ? pirma karta girdziu :D
Piene 2013-10-17 20:48
kazkokios keistos maudynes aprasytos. na,man tokios nepriimtinos.
Gulbė 2012-02-10 11:15
Man apie tokį dar neteko girdėt. Visada maudymą įsivaizdavau tik kaip būtiną higienos procedūrą, o ne adaptacijos priemonę
Vilija 2012-02-10 09:37
Gaila, neturime sąlygų vonioje maudytis kartu

Kūdikių higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai