Antsvorio turinčių nėštukių dieta (I dalis)

Medicina jau seniai įrodė, kad antsvoris didina riziką susirgti daugeliu sudėtingų ligų. Ypač jis pavojingas būsimosioms mamytėms: jeigu svorio priaugama daugiau, negu leistina, gresia rimti nemalonumai, tačiau jų galima išvengti laikantis šiokios tokios dietos.

Kuo pavojingi papildomi kilogramai?

Antsvorio turinčiai nėščiai moteriai gresia:

  • Vėlyva toksikozė, didesnis arterinis kraujospūdis, patinimai, įvairių organų veiklos sutrikimai, per greitas placentos senėjimas;
  • Vaisiaus hipoksija (deguonies nepakankamumas);
  • Didelis vaisius;
  • Pernešiojimas.

Norma ir patologija

Kiek moteris gali priaugti svorio – individualus dalykas. Tai priklauso nuo kūno masės indekso (primename, kad normaliu laikomas nuo 19,8 iki 25,9). Kuo mažesni kūno masės rodikliai, tuo daugiau svorio leistina priaugti – iki 10–14 kg. Jeigu laukiesi dvynukų, prie šio skaičiaus reikėtų pridėti dar 2,3–4,6 kg. Daugiausia svorio priaugama antroje nėštumo pusėje. Jeigu iki tol moters svoris buvo normalus, pirmame trimestre galima priaugti 1,5–2 kg. Kartais dėl ankstyvos toksikozės svoris ne auga, o krinta. Antrojo trimestro metu per savaitę galima pasunkėti nuo 0,3 iki 0,4 kg. Per devintą mėnesį – ne daugiau kaip 0,5–1 kg. Tikėtina, kad prieš gimdymą moteris svorio nepriaugs, o netgi truputį numes. Svoris turi augti po truputį, lėtai ir tolygiai – nuo to priklauso normalus mažylio vystymasis. Plonoms nėštukėms svorio leidžiama priaugti daugiau.

Reikia pastebėti, kad tą svorį sudaro ne tik riebalai, bet ir besikaupiantys skysčiai. Jeigu pastebi, kad svoris kasdien smarkiai auga, ypač antrą ir trečią trimestrą, atkreipk dėmesį į tai, kaip oda atrodo ten, kur spaudžia kojinių guma, ar batai vakarop netampa per ankšti. Paskaičiuok, kiek skysčių išgeri ir kiek pašalini per parą (išgeriamų kiekis neturėtų būti didesnis), ir jeigu matai, kad jie kaupiasi organizme, paskubėk pas savo gydytoją.

2 psl. »

Komentarai (4)

ji 2013-09-08 00:50
kazkokia nesamone. panasu kad straipsnis tiesiog nemoksiskai isverstas is kokio uzsienietisko zurnalo. 'iki 200g sriubos per diena... ne daugiau 2 kiausiniai per savaite...' nu negali buti tokie mazi kiekiai tokiu geru produktu.
Laima 2012-02-06 16:34
Man taip pat patiko tai, kad nėra griežtų kalorijų apribojimų, tiesiog paaiškinti sveikos mitybos pagrindai. Laukiu antros dalies :)
Lika 2012-02-06 09:46
Bėda ta, kad mes per siaurai suprantame kai kurias sąvokas :) ir dažniausiai įsidėmime neigiams jų reikšmes: dieta - savęs varžymas, ribojimas, badavimas; kritika - kone drabstymasis purvais... O juk iš tiesų reiktų žiūrėti plačiau
Mirta 2012-02-06 07:57
Be reikalo išsigandau. iš pavadinimo pasirodė, kad bus rašoma apie kalorijų ribojimą (kaip jau įprasta), kokį nors griežtą mitybos planą. O čia viskas visai paprasta

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai