Apie maitinančių krūtimi mamyčių mitybą

Kartais krūtimi maitinančios mamytės juokais vadinamos „melžiamomis karvutėmis“. Vienos dėl to įsižeidžia, kitos šypsosi, pritariamai linksėdamos galva, ir suprasdamos, kad moters „misija“ daug sudėtingesnė: juk pamaitinti savo atžalėlę dailiosios lyties atstovei yra daug kebliau – užtenka suvalgyti ką nors „netinkama“, ir vaikučio verksmą išgirsta bent keli butai aplinkui. Žindančioms motinoms tenka nelengva užduotis – pačioms tapti dietologėmis, išmokti maitintis taip, kad vaikučiai ir jos pačios jaustųsi kuo geriau. Tai gana sudėtinga, tačiau įmanoma.

Mamos piene yra visų būtinų naudingųjų elementų, reikalingų maitinant krūtimi: baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mikroelementų. Šių elementų (išskyrus baltymus) sudėtis yra individuali kiekvienos moters atveju, ir priklauso nuo jos mitybos. Pieno kokybei tiesioginę įtaką daro moters vartojamo maisto kokybė, todėl meniu kiekviena iš jų turi susidaryti pati, atsižvelgdama į savo jautrumą įvairiems produktams.

Pieno kiekis, kitaip nei kokybė, daugiausiai priklauso nuo genetinių veiksnių, tačiau jeigu pieno vis dėlto nepakanka, yra nemažai būdų, padedančių pagerinti laktaciją – tereikia turėti noro ir kantrybės. Pats paprasčiausias ir turbūt efektyviausias būdas tai padaryti – daugiau gerti ir pailsėti prieš kiekvieną maitinimą. Taip pat labai rekomenduojama paklausyti ramios muzikos.

Tačiau ne pro šalį prieš maitinimą pailsėti ir toms mamytėms, kurios pieno trūkumu tikrai nesiskundžia. Jeigu pieno per daug, rekomenduojama gerti mažiau arba išmaitinti krūtimi dar vieną mažylį, kad visas šis „gėris“ neprapultų veltui. Šiaip ar taip, juk mišinukai (kad ir ką ant savo produktų pakuočių rašytų gamintojai) tikro pieno neatstoja...

2 psl. »

Komentarai (3)

Valery 2012-06-05 19:36
Na, taip, organizmas gali diktuoti tik tuo atveju, jeigu neiškreipti mūsų pojūčiai.
Goda 2012-06-05 15:47
o aš manau, kad tas "organizmas padiktuoja" yra visiška nesąmonė. Priklausomų nuo nikotino žmonių organizmas reikalauja nuo dų. Ir ką, sakysite, kad tai sveika? Mūsų mitybos įpročiai priklauso tik nuo mūsų.
P Sojar 2012-06-04 15:52
Visuomet laikiausi tos nuomonės, kad organizmas pats padiktuoja ko jam reikia, taigi ir pati maitindama vaiką valgiau tai, ko norėjosi. Žinoma, su saiku

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai