Apkūnus vaikas: ką daryti?

Apkūnumas – dažna mūsų laikmečio problema. Tai – nejudraus gyvenimo būdo, neteisingos mitybos, kaloringo maisto pertekliaus pasekmė. Mus supa ne tik  daug nutukusių suaugusiųjų, bet ir nemažai apkūnių vaikų. O juk apkūnus vaikas dažniau serga, jam užaugus padidėja rizika susirgti visa puokšte ligų, pradedant cukriniu diabetu ir baigiant nevaisingumu.

Pirmiausia – pas gydytoją!

Pradėk nuo vaiko apkūnumo priežasties nustatymo. Vaikų gydytojas pasakys, koks svoris kokio amžiaus vaikui yra tinkamas. Gali būti, kad prireiks ir endokrinologo konsultacijos medžiagų apykaitos sutrikimo sureguliavimui. Jeigu specialistai nenustatys jokios ligos, įtakojančios apkūnumą, tuomet tai bus susiję su įpročiais ar gyvenimo būdu.  

Siekiame sveiko gyvenimo būdo

Apkūnus vaikas – tai pretekstas visai šeimai peržiūrėti įprastą savo gyvenimo būdą. Pasvarstykite, kokia sporto šaka jūs galėtumėte užsiiminėti visi kartu. Žiemą tai galėtų būti slidės, pačiūžos, rogės, o ir šiaip pasivaikščiojimas po apsnigtą parką. Vasarą – dviračiai, badmintonas, riedučiai, žygiai pėsčiomis.    

Jeigu visa šeima vietoj sėdėjimo prie televizoriaus ar kompiuterio per išeigines dienas išsiruoš į parką, tai bus puikus pavyzdys vaikui. Juk neužtenka vien tik šnekėti apie tai, kad fizinis judėjimas naudingas, reikia ir patiems parodyti pavyzdį. Mergaitėms idealiausias variantas – šokių užsiėmimai.   

Bet kokia aktyvi fizinė veikla apkūniam vaikui – tai ne tik galimybė sureguliuoti svorį, bet ir ištvermės ugdymas bei nerangumo atsikratymas, kuris būdingas tokiems vaikams.  

Teisinga apkūnaus vaiko mityba

Pagrindinė tavo užduotis – įskiepyti vaikui teisingo maitinimosi įprotį, juk ko išmokstame vaikystėje, tam polinkį turime ir visą likusį gyvenimą. Nepermaitink vaiko, mokyk gerai sukramtyti maistą ir valgyti po nedaug.  

2 psl. »

Komentarai (10)

Paulius sasnys 2021-03-14 19:08
Ar galima susoreti 18nuo pyragu
Mantas 2021-03-13 08:57
Net negaliu svariu svariu koiniu pasikeisti nuo svorio
Ingrida 2015-07-26 18:03
mano dukra sveria 53kilogramus gal galetumete pasakyti gera dieta kuri tikrai jai padetu nes zinote brendimo laikotarpis jai 13metu ir ji vis sako mama noriu kokios dietos tai net nezinau kas geriau sportuoti ar dieta gal galetumet padeti aciu ir anksto
kristina 2013-08-26 15:27
del mitybos sutinku kad eikia reguliuoti kazko atsisakyti vien tam kad blogi iprociai dingtu ir reikia imtis priemoniu,bet kiekviena situacija turi savo praeiti tad reikia atsizvelgti ir i tai.
kristina 2013-08-26 15:26
nesutinku kad del antsvorio kalti tevai. Ne daznai bet pasitaiko jog kudikis gimsta per didelio svorio ir ugio.pvz ka manote apie 5-meti vaika kurio ugs 137 o svoris 40? tokio amziaus vaikai jug nebuna statistiskai tokie dideli.bet yra isimciu tad nereikia viskuo visur kaltinti tevu. arba buna igimtos sirdies ligos kurios dalinai lemia svorio didejima.
Vaida 2012-06-20 22:46
Vaikui tiesiog BŪTINA formuoti teisingus mitybos įpročius, nes prie ko pripras vaikystėje, taip gyvens visą likusį gyvenimą
Vaida 2012-06-20 22:45
Lina, bet kalba ir eina ne apie estetinį vaizdą, o būtent apie sveikatą. Kas bus iš to vaiko vėliau, kai jis paaugs?
Elenutė 2012-06-20 14:00
dėl vaikų antsvorio dažniausiai būna kalti tėvai. Nemalonu, bet tiesa
lina 2012-06-20 13:40
toks pasaulis jau baisus,negerai jei per storas, negerai jei per plonas.
saugokim savo vaikuciu sveikata, o visa kita niekai.
Siga 2012-06-20 10:46
Nėra nieko baisiau už kritiką vaiko atžvilgiu. Pradeda slapčiomis netgi liekninamuosius vaistus gert, tik tiek dažniausiai nepadeda, o sveikata sugadinama

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai