Ar galima nėščiosioms gerti kavą?

Tai, kad kava – ne pats sveikiausias gėrimas, žino tikriausiai visi. Dažnai diskutuojama, ar kava aplamai nekenkia organizmui ir kiek jos galima gerti, o nėštumo atveju šis klausimas ypatingai aktualus. Kofeinas – tai natūralus psichomotorinis stimuliatorius, suaktyvinantis nervų sistemos veiklą, stimuliuojantis smegenų žievę, veikiantis širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, aktyvizuojantis judamąjį aparatą.

Tradiciškai nėštumo metu gerti kavos nerekomenduojama, tačiau naujausi tyrimai skatina šį klausimą apsvarstyti iš naujo.

Danijos, JAV ir Didžiosios Britanijos mokslininkai beveik vienu metu paskelbė savo nuosprendį: ribotas kavos kiekio suvartojimas nėštumo metu nedaro neigiamos įtakos vaisiui, o gerti galima tiek įprastą kavą, tiek be kofeino. Savaime suprantama, kyla klausimas, kokia gi yra saugi kavos suvartojimo norma?

Pasak JAV mokslininkų, persileidimo bei priešlaikinio gimdymo rizika nepadidėja tik tuo atveju, jei nėščioji per dieną suvartoja ne daugiau nei 200 gramų kofeino. Tokį kiekį kofeino galima pasisavinti iš 340 ml kavos, litro arbatos (4 puodeliai po 250 ml) arba 6-7 plytelių tamsaus šokolado. Taigi remiantis mokslininkų išvadomis, galima teigti, kad labai norint, išgerti puodelį kavos tikrai galima. Tačiau reikia nepamiršti, kad kaip ir minėjome prieš tai, kofeino yra ne tik kavoje. Išgėrus didelį puodelį kavos, teks atsisakyti arbatos bei šokolado.

Tiesa, norėtume paminėti dar vieną svarbų aspektą: viskas, kas buvo paminėta anksčiau, taikoma tik nerūkančioms moterims. Vieno tyrimo metu atskirai buvo stebimos prieš nėštumą rūkusios moterys, kurios taip pat gėrė kavą. Nikotinas, veikdamas kartu su kofeinu, įtakojo vaisiaus vystymąsi: mažyliai gimė mažesnio svorio nei tie, kurių mamos nerūkė.

Komentarai (7)

Mama 2020-10-15 19:05
Spaudimui gerai kava yra. Aš išgerdavau 4 mažus ekspreso didžio puodelius. Ir viena ar du tokius puodelius kavos išgersiu ir dabar.
mama 2014-02-03 11:38
geriu viena kart per diena kartais,nes kitaip galva skauda
Vuf 2012-06-05 19:39
kaip galima gerti kavą be kofeino? Juk tai pasityčiojimas... Geriau jau rečiau, bet tikrą kavą
As 2012-06-05 12:05
Gerdavau be kofeino.
Toma 2012-06-05 09:19
aš nerizikuoju. Norisi, bet susilaikysiu
Sima 2012-06-04 20:48
aš taip pat gėriau. Šiaip nesu mėgėja, bet nėštumo metu norėjosi
vida 2012-06-04 17:08
as ishgerdavau puodeli ir nemaciau bedu :)

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai