Ar reikia bausti vaiką ir kaip tai daryti?

Ar reikia bausti vaikus? Šis klausimas iškyla daugeliui tėvų. Tam, kad vaikas suprastų kas yra gerai, o kas blogai, jį bausti reikia. Klausimas vienas: kaip tai daryti? Žinoma, vadovaujantis protu. O ką reiškia “su protu”, štai ir išsiaiškinsime.  

Vaikas, atėjęs į šį pasaulį, visais įmanomais būdais stengiasį jį pažinti. Jam viskas nauja. Jam norisi viską paliesti, patikrinti daiktų tvirtumą, išrinkti juos dalimis ir vėl sudėti. Pasaulio pažinimas vyksta nuolatos, tačiau palaipsniui.   

Žinoma, mažųjų eksperimentai kartais pridaro labai daug žalos ir smarkiai suerzina, tačiau prieš bausdami, tėvai turi perspėti vaiką, kad yra dalykų, kurių mažylis neturėtų daryti, o jei jau padarė ir bausmė - neišvengiama, reikėtų padėti vaikui suprasti, kad tai nereiškia, jog tėvai mažylio nebemyli. Parodyk vaikui savo jausmus, apkabink jį, glostyk, sakyk švelnius žodžius ir girk už jo pasiekimus.

Kad įvairių nesusipratimų iškiltų kuo mažiau, šeimoje turi būti nustatytos taisyklės, su kuriomis mažylis turi būti supažindinamas nuosekliai ir kantriai, be agresijos. Jeigu tokių taisyklių šeimoje nėra, tai ir bausti nusižengusį mažylį – tuščias laiko gaišimas.    

Vaikas jausis pasimetęs ir nesupras už ką jį nubaudei. Atsiradusi nuoskauda niekur nedings: neigiamos emocijos kaupsis ir didės, o tai labai neigiamai atsilieps mažylio psichikai.   

Kaip bausti vaiką, jeigu tu pati davei ar leidai mažyliui paimti kokį nors daiktą, o jis jį sulaužė? Niekaip! Vertėtų kantriai paaiškinti, kas gi tam daiktui atsitiko ir kad taip elgtis su juo negalima. Neturėtum kelti balso, net jeigu tas daiktas labai brangiai kainuoja arba yra tiesiog emociškai labai brangus. Šioje situacijoje nėra vaiko kaltės! Juk tu pati leidai jam pažaisti ir tikriausiai nenustatei jokių taisyklių.    

2 psl. »

Komentarai (4)

Asss 2018-11-25 01:24
Man atrodo,kad koks skirtumas tie namai,gali būti ir netvarkyta dienomis,svarbu vaikas ir mama laimingi.juk laiko sau irgi reikia skirti!
N 2013-10-05 21:02
Jep, parašyt ir papostringaut paprasta. Tačiau įvykdyti kartais tampa tragedija. gerai kai turi pakankamai laiko susitvarkyti su savim, o dar kai namuose bardakas ir nėra laiko net minutės pailsėti... kaip tada susitvardyti? Ir neprasigert? Vienuoliai medituoja, bet jie tai daro mėnesiais :) Per mėnesį vaikas mažom rankytėm namus nugriaus :)
Dalia 2012-04-12 11:06
Viskam reikalingas saikas. Teorija, žinoma, graži, bet ar visa tai veikia praktiškai?
Irena 2012-04-12 08:10
Vaikus bausti reikia, niekur nedingsi. Gerai, jeigu jie supranta, ką padarė ne taip, ir gailisi. Jeigu ne - bausk nebaudęs, šnipštas išeis

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai