Ar verta apsimetinėti prieš vyrą kvailute?

Už atsiųstą laišką dėkojame Pasmama.lt skaitytojai Rugilei

Esu girdėjusi “sparnuotą frazę” apie tai, kad  moterys būna arba “žavios kvailutės”, arba “siaubingos kvailės”. Ar gi neapmaudu?! Apmaudu! Kodėl visuomenėje toks gajus stereotipas, kad ne itin  protingoms moterims kur kas paprasčiau susilaukti sėkmės iš priešingos lyties atstovų? Šis stereotipas kultivuojamas daugelyje knygų ir filmų – užtenka prisiminti vien įžymios kino deivės, blondinės Merlin Monro įvaizdį! Tačiau ar verta “vaidinti kvailutę” realiame gyvenime?     
 
Kodėl manoma, kad džentelmenai renkasi “blondines”?

Daugelio jaunų moterų sąmonę užvaldžiusi nuomonė, kad užkariauti vyro simpatiją ir sukurti  ilgalaikius santykius, lengviau sekasi būtent kvailutei – naiviai, ne itin išsilavinusiai, nesigilinančiai į vyro reikalus … Taip nėra! Graži ir sėkminga  moteris griauna stereotipinį  supratimą apie vyrų požiūrį į kvailutes.  

Stereotipas 1
Pagalvok pati – ar tau reikalingas toks vyras, kuris taip menkai save vertina, kad specialiai ieško kvailutės, nes šalia protingos ir savarankiškos jis pats labai nublanktų.   

Stereotipas 2
Vyrai iki sąmonės netekimo įsimyli kvailutes, o santykiai su protinguolėmis paprastai būna pragmatiški, be romantikos. Vyrams iš tiesų nesinorisi nertis iš odos, jei moteris aktyviai demonstruoja savo jėgą.

Stereotipas 3
Vyrai daug noriau veda kvailutes, nes jos nelenda į jų asmeninį gyvenimą ir sutinka su tradiciniu “šeimos židinio sergėtojos” vaidmeniu – be jokių feministinių nusistatymų ar kūrybinių ambicijų.

2 psl. »

Komentarai (3)

Ievukas 2014-04-17 01:36
Sveiki, na mano nuomone, svarbiausia yra tarpusavio pagarba. Jei vyras tikrai gerbia moteri, ir supranta, kad ji nera kvailele gyvenime, apsimesti kvailele situacijose kaip aprasyta, apie vyrsikus dalykus - zvejyba, medziokle, automobilius, nera blogai. Zinoma, jei esi profe ir puikiai supranti vaziuokles ir sarnyro problemas - come on, diskutuok kartu, bet jei ne, tai paklausk patarimo, priimk, nusisypsok ir sakyk 'ka as be taves daryciau'. Ir problema isspresta, visi laimingi :)
pupa 2012-06-29 09:56
jeigu moteris nori apsimesti blondine, ji tikrai blondinė
Dovilė 2012-06-29 08:00
apsimesti kvailele iš viso neverta

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai