Arbata ir grožio procedūros

Arbata (kaip ir kava) – neatsiejama šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalis. Ji mažina radioaktyviųjų medžiagų poveikį mūsų organizmui, stiprina kraujagysles ir didina jų elastingumą, padeda organizmui ilgiau išsaugoti vitaminą C.

Arbatoje daug taninų – aktyvių antioksidantų, kurie sudaro labai stiprius cheminius junginius su į mūsų organizmą patenkančiais svetimkūniais (baltymais, metalais, alkaloidais ir rūgštimis) ir juos pašalina. Jie padeda gydyti uždegimus, didina odos elastingumą.

Dėl šių ypatybių arbata plačiai naudojama kosmetologijoje, tačiau, kaip tikriausiai numanote, žalioji vertinama daug labiau.
 

  • Tamsius riebius plaukus po plovimo rekomenduojama išskalauti stipria šilta arbata – tai padės normalizuoti riebalinių liaukų veiklą, suteiks plaukams gražią spalvą ir žvilgesio.
  • Riebią, porėtą arba labai dirglią (pavyzdžiui, jeigu erzina vandentiekio vandens) veido odą patariama rytais prausti atvėsusia žaliąja arbata.
  • Neišgerta šalta arbata ir arbatžolės neprapuls – tai galima daug kur panaudoti. Jeigu jūsų veido oda plona, rausva, po ja matyti smulkios kraujagyslės, darykite kaukes: užplikykite arbatžoles, uždėkite jų ant losjonu švariai nuvalytos veido odos ir pridenkite arbata sudrėkinta marle (galite iš anksto išsikirpti skyles akims ir nosiai). Palaikykite 15 minučių. Ši kaukė tinka ir senstančiai, vystančiai odai, tačiau tokiu atveju nuėmus arbatžoles ją dar reikėtų palepinti riebiu kremu.
  • Naudinga ir į ledą sušaldyta arbata: galite 3/4 puodelio stiprios arbatos padėti į šaldiklį, arba išpilstyti ją į formeles. Rekomenduojama ryte po prausimosi patrinti ledu odą – tai ypač naudinga riebiai, porėtai, linkusiai į raudonį, senstančiai ir suvytusiai odai, taip pat sergant uždegimu ar nusvilus saulėje. Kad poveikis būtų stipresnis, galima į stiklinę arbatos įdėti šaukštelį druskos, įpilti šaukštą obuolių acto arba citrinų sulčių.
  • Paraudusios ir sudirgusius nuo saulės ar jūros vandens vokus, pavargusias akis naudinga plauti šalta arbata ir trinti jos ledu.
  • Stiprios žaliosios arbatos galima įpilti į riebiai ir porėtai odai skirtus losjonus (1 daliai arbatos tenka 3 dalys losjono).
  • Losjoną riebiai odai galima pasidaryti ir patiems: į pusę stiklinės stiprios karštos arbatos įdėkite 3 citrinos griežinėlius, uždenkite ir palikite 30–40 minučių. Po to išspauskite iš jų sultis, nukoškite, įpilkite porą šaukštų degtinės. Naudokite šį losjoną ryte ir vakare.
  • Vasarą prieš išeidamos į saulę nusiprauskite veidą ir patrinkite atviras kūno vietas stipria arbata – tai padės jums išvengti nudegimų.
  • Norite gražaus rusvo odos atspalvio? Įberkite į 50 ml vandens šaukštelį arbatžolių ir pavirkite 2–3 minutes, nukoškite per audinį. Šią „savaiminio įdegio“ priemonę kambario temperatūroje galima laikyti ne ilgiau kaip parą, šaltyje – ne ilgiau nei dvi. Įtrinkite ją į odą ryte ir vakare, prieš naudojimą suplakite.
  • Jeigu akys labai pavargsta, tinsta vokai, po akimis atsiranda maišeliai, skirkite šiek tiek laiko paprastoms procedūroms: užpilkite šaukštelį arbatžolių 50 ml verdančio vandens, palikite pritraukti 30 minučių ir nukoškite. Suvilgykite arbatoje vatos tamponus ir dėkite juos ant akių 1–2 minutėms, pakeiskite 3–4 kartus. Po to daromas šaltas kompresas, vokai patepami maitinamuoju kremu.
  • Raukšlių profilaktika: suvilgykite karštoje arbatoje vatos arba marlės sluoksnį, dėkite ant veido ir kaklo, uždenkite audeklu. Sausai, suvytusiai odai kompresą rekomenduojama laikyti 15–20 minučių, normaliai – 20–30 minučių. Procedūrą atlikite 1–2 kartus per savaitę, iš viso maždaug 15–20 kartų.
  • Tonizuojamosios vonios – taip pat naudingas dalykas. 4 šaukštelius juodosios arbatos užpilkite stikline verdančio vandens ir laikykite 10 minučių, kad pritrauktų. Supilkite į vonią. Pastebėsite, kad oda įgis lengvą auksinio įdegio atspalvį.

Komentarai (2)

Odeta 2012-04-30 15:50
o man labiau patinka plaukų skalavimas ramunėlių arbata. Ir stiprina, ir plaukai labai gražiai auksu žvilga :)
Lidija 2012-04-30 10:24
Aš skalauju plaukus žaliąja arbata :) pigi ir gana veiksminga plaukų stiprinimo priemonė

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai