Aš - pati! Chroniškos vienatvės sindromas

Tavo draugių ar pažįstamų tarpe ko gero atsiras nors viena tokia mergina: nekvaila, nebaisi, be keistų įpročių – ir viena! Ta prasme be poros. Ištekėjusi nebuvo, vaikino neturi (ar netgi niekada ir neturėjo), paklausta apie šeimos kūrimą, paniurusiai nutyla.  Diagnozė aiški – “chroniškos vienatvės sindromas”! Iš kur jis atsiranda, kuo pasireiškia ir kaip su juo kovoti?

Nekaltybės vainikėlis?

Taip visokių bobučių, būrėjų, pranašių dėka pradėjo vadinti situaciją, kuomet mergina ilgą laiką (o koks tas ilgas laikas? Iki 25? Iki 30? Iki 40?) neišteka.

Pasireiškia dvejais atvejais:

  • Moteris pati vengia santuokos ir sąmoningai atstumia visus gerbėjus. Į mamos ir tėčio dūsavimus dėl virš dukrelės pakibusio “nekaltybės vainikėlio”, ryžtingai atkerta, kad visa tai yra kvaili pramanai ir ji visiškai sąmoningai nenori susaistyti savęs rimtais santykiais. Ši chroniškos vienatvės forma paprastai atsiranda iš kokios nors skausmingos gyvenimiškos patirties: sunkus išsiskyrimas su buvusiu vaikinu (ypač tuo atveju, jei tai buvo pirmoji meilė), iš vaikystės į atmintį įsirėžę skausmingai vykęs tėvų skyrybų procesas… “Gydytis” … įsimylėjimu! Todėl, kad anksčiau ar vėliau mergina sutiks tą vienintelį, dėl kurio numos ranka į visus “nekaltybės įsipareigojimus”! Juk gebėjimo įsimylėti ir mylėti žmogus nepraranda niekada, net ir po labai didelių psichologinių išgyvenimų.        
  • Mergina labai nori ištekėti, tačiau nėra už ko! Nors vargšelė “sunešiojo jau ne vienas geležines kurpaites”, bėgiodama į pasimatymus, tačiau gerbėjai, tarsi skaitydami užrašą jai ant kaktos: “Noriu ištekėti, paimkite mane kas nors į žmonas!!!” … dingsta kaip į vandenį, nes nori būti ne priemone, o tikslu. O kartais pati madmuazelė kartelę iškelia taip aukštai, kad nė vienas pretendentas į jos ranką ir širdį neįstengia jos peršokti. “Neperšokusiuosius” ji gėdingai praveja, o likusieji išsibėgioja patys – ieškoti  nuoširdesnės, dvasingesnės ir … paprastesnės, kuri nešokdintų.

Abiem atvejais chroniško vienatvės sindromo aukoms verta suprasti – vyrai taip pat žmonės. Jie lygiai taip pat baiminasi leptelėti per pasimatymą kokią nors kvailystę, jie gali pavargti turistinio žygio metu tempdami abiejų kuprines, jam dažniau nei tau reikia į tualetą, jie taip pat būna blogos nuotaikos (nors jiems ir nebūna “kritinių dienų”) …     

2 psl. »

Komentarai (2)

Butent 2012-07-21 18:04
gal ir aseksuale,bet nevisi zino sio zodzio reiksme,,gali prisigalvoti nebutu prasmiu,dabar vienisumas,kaip privalumas!
Erika 2012-07-10 15:26
o gal moteris aseksualė, ką jūs žinot :D

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai