Asmeninė patirtis, pratinant vaiką sėsti ant naktipuodžio

Už atsiųstą laišką dėkojame Pasmama.lt skaitytojai Rūtai.

Šiuolaikinės vaiko pratinimo prie naktipuodžio mados tendencijos byloja apie tai, kad vaikas iki 1,5 – 2 metų dar nesugeba sąmoningai suprasti naktipuodžio paskirties. Aš vis tik nusprendžiau tiek ilgai nelaukti ir savo vaiką su puoduku supažindinti kur kas anksčiau.  

Kai tik sūnus pradėjo tvirtai sėdėti, o tai įvyko 5,5 mėnesių, mes nupirkome jam naktipuodį. Tarp kitko, renkantis naktipuodį, mano prioritetas buvo tiesioginė jo paskirtis, t.y. kad vaikui būtų patogu ant jo sėdėti ir atlikti mažus ir didelius “reikalus”. Nesirinkau jokių įmantrių muzikinių ar žvėrelių formos, nes mano įsitikinimu – naktipuodis ne žaisliukas.

Žinodami, kad vaikai šlapinasi pirmiausia po miego, mes vaiką ant naktipuodžio pradėjome sodinti vos jam pabudus. Žinoma, pradžioje jį reikėdavo kažkuo užimti, palinksminti, nes šiaip vien sėdėjimas ant puoduko vaikui nėra įdomus.  Galima sakyti, kad sūnelis naktipuodį “pripažino” gana greitai, t.y. jis visiškai nesipriešino tam, kad po miegelio “reikalus” atliekame ten, o ne į sauskelnes. Atsikėlus nuo puoduko, sūnelį visada apiplaudavau, nes berniukų higienai iki metukų amžiaus ir vėliau būtina skirti ypatingą dėmesį.       
 
Visą likusį dienos laiką toliau draugaudavome su sauskelnėmis, nes nekėliau sau tokio tikslo, kad vaikas tuštintųsi tik ant puoduko. Aš tiesiog norėjau, kad naktipuodis vaiko gyvenime taptu tokiu įprastu daiktu kaip šaukštas, lėkštė, dantų šepetėlis ar drabužėliai. Taip ir buvo, vaikas visai nesipriešino naktipuodžiui, tačiau teigti, kad jis tai darė sąmoningai, vis tik negalėčiau.

2 psl. »

Komentarai (7)

LM 2015-03-10 13:46
Labiausiai man patiko dalys su "mes:- "kai mum sukako 1,3metai", "mums pavykdavo pakentėti..." šaunu kai mama irgi įvaldo tualeto naudojimo subtilybes su savo kūdikiu :D
O šiaip tiesa kad vaikai tik 1,5-2 metų geba pakentėti, tai nemnau kad anskčiau reikalauti verta. Pati autorė sako kad dirbo tualeto stebėtoja, kad vaikas neprikrautų į kelnes. Jei nesi namų šeimininkė misija yra neįmanoma :D
JAPONIŠKOS SAUSKELNĖS 2013-09-01 19:52
JAPONIŠKOS SAUSKELNĖS

http://www.podguzniki.lv/ru/japonskie-podguzniki

Dangė 2012-06-11 15:33
Jurga, nupirkčiau tokį patįpuodelį į darželį :)
caca 2012-05-30 17:38
Nuo 6 menesiu! ir mums puikiai sekasi :)
Julija 2012-05-30 16:28
Mes ant puoduko sedim nuo 8 men, dabar jei 4 metukai,tai buna ir tuolete gerai ir ant puoduko,del to jokiu problemu :)
Rasa 2012-05-30 15:15
manoji puoduku dar visiškai nesidomi. Manau, kiekviena mama šią problemą sprendžia savaip
Jurga 2012-05-30 11:20
o mes turime tokią bėdą - vaikas sėda tik ant savo puoduko. Darželyje dėl to kyla keblumų. Ką tokiu atveju daryti?

Kūdikių higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai