Atmintinė mamytėms: 7 būdai sustiprinti vaiko imunitetą

Gripo epidemija – vienas baisiausių tėvelių košmarų. Išleisdami vaikus į darželį arba mokyklą, tėvai jaudinasi, kad atžalos nesusirgtų. Šį kartą priminsime, kaip sustiprinti vaiko imunitetą.
 
Svarbiausias patarimas – stenkitės, kad vaiko mityba būtų subalansuota (tai pagerins imuninės sistemos funkcionavimą) ir įtraukite į ją daugiau imunitetą stiprinančių produktų.
 
Vitaminas C
 
Vaikų imuniteto stiprinimui labai reikalingi šio vitamino turintys produktai. Jis didina baltųjų kraujo kūnelių, kovojančių su mikrobais ir bakterijomis, skaičių. Į savo atžalos valgiaraštį galite į traukti: kivius, papajas, mango vaisius, apelsinus, obuolius, brokolius, pomidorus.
 
Vitaminas E
 
Dar vienas vitaminas, padėsiantis atsilaikyti jūsų atžalai gripo epidemijos metu. Jis stimuliuoja ląstelių, atsakingų už mikrobų naikinimą, augimą. Vienas iš geriausių vitamino E šaltinių – alyvuogės ir jų aliejus, taip pat tinka neskaldyti grūdai, augaliniai aliejai, saulėgrąžų sėklos, špinatai, rudieji ryžiai, kiaušiniai (ypač naudingi putpelių), pienas ir kt.
 
Cinkas
 
Šis elementas ne tik stiprina imunitetą, bet ir reikalingas greitesniam žaizdų gijimui, kovai su infekcijomis ir t.t. Daug cinko turi jautiena, kalakutiena, kiaušinių tryniai, pieno produktai.
 
Omega-3 rūgštys
 
Geriausias šių rūgščių šaltinis yra riebios jūros žuvys: tunas, lašiša, silkė, skumbrė, sardinė. Mažesni kiekiai randami upėtakiuose, jūrinėse plekšnėse, menkėse, ešeriuose. Farmacijos pramonė siūlo žuvų taukų kapsules, bet galima gerti ir linų sėmenų aliejų.
 
Česnakas ir imbieras
 

2 psl. »

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai