Atmintinė naujai iškeptiems tėveliams

Gimęs vaikutis – tai ir džiaugsmas, ir atsakomybė, ir galimybė išmokti kažko naujo – tenka taikytis prie naujo grafiko, įgyti naujų įgūdžių, išlaikyti ne vieną „egzaminą“. Žinoma, didžiąją šių rūpesčių dalį ant savo pečių dažniausiai tenka nešti mamai, tačiau yra dalykų, kuriuos turėtų žinoti ir mokėti tėčiai (tam atvejui, jei atsitiktų kas nors nenumatyto ir jie, pavyzdžiui, liktų vieni).
 
Kad tėveliai kuo daugiau sužinotų apie savo mažylį ir išmoktų greičiau susidoroti su naujomis pareigomis, labai pageidautina, kad jie galėtų pabūti namuose dar 3–5 dienas po to, kai iš gimdymo namų grįš žmona su vaikučiu, ir tik po to išeiti į darbą. Taip pat labai reikėtų, kad tėčiai kasdien padėtų mamytėms maudyti atžalėlę, pakeisti sauskelnes ir atlikti kitus panašius darbus.
 
Taigi, trumpa atmintinė naujai iškeptiems tėveliams:
 

  • Naujagimis miega maždaug 20 valandų per parą ir atsibunda kas 3 valandas tam, kad pavalgytų (nepriklausomai nuo paros laiko). Būkite pasirengę keltis naktį!
  • Mažylis šlapinasi apie 20 kartų per parą, pasituština – 1–7 kartus, tad sauskelnes reikės keisti labai dažnai. Pirmuoju atveju pakanka apšluostyti drėgna servetėle, antruoju reikėtų nuprausti.
  • Grįžęs iš darbo tėtis turėtų pirmiausiai nusiplauti rankas ir persirengti, ir tik po to imti vaikutį ant rankų (kad jo kuo nors neužkrėstų).
  • Sau laiko tėtis ir mama turės tik tada, kai mažylis miegos. Džiaukitės pirmosiomis dienomis, kai jis ilsėsis po 20 valandų per parą – kuo jis bus vyresnis, tuo mažiau miegos.
  • Naujagimio odelė gali luptis, gelsti, ant jos gali atsirasti spuogelių – visa tai susiję su mažylio organizmo prisitaikymu prie naujos aplinkos.
  • Vaiko pieno liaukos gali šiek tiek pabrinkti, mergaitėms gali atsirasti kraujingų išskyrų iš lyties organų. Visa tai natūralu ir susiję su mamos hormonų įtaka vaiko organizmui.
  • Pirmosiomis gyvenimo dienomis mažylio išmatos būna tamsiai žalios spalvos, o šlapimas – tamsiai geltonas. Tai taip pat yra normalu.
  • Kai guldote mažylį miegoti, guldyti reikia ant nugaros ir pasukti galvytę į šoną – tam atvejui, jeigu atsirūgtų. Kiek vėliau galima guldyti ir ant pilvuko. Pagalvėlė naujagimiui nereikalinga.
  • Oro temperatūra kambaryje turi būti ne daugiau kaip 22 laipsniai, o drėgmė – 50–70 %. Vien šių žinių nepakanka – reikia stengtis, kad tokios sąlygos ir būtų. Nusipirkite termometrą ir hidrometrą, pasirūpinkite kondicionieriumi, drėkintuvu.
  • Visi maži vaikai rėkia daug ir garsiai. Ir jūsiškis – ne išimtis.
  • Susiklosčius nenumatytoms aplinkybėms tėtis turi mokėti:
  1. Sumaišyti mišinuką su vandeniu ir pamaitinti vaikutį iš buteliuko;
  2. Prileisti vonelę ir maudyti savo atžalą;
  3. Pasupti prieš miegą;
  4. Keisti sauskelnes ir apiprausti mažylį;
  5. Perrengti;
  6. Žinoti, kur sudėti drabužėliai, higienos reikmenys, vaistinėlė ir gimimo liudijimas;
  7. Atsiminti mažylio gimimo datą ir laiką, naujagimio ūgį ir svorį, žinoti, ar buvo kokių ligų, ydų, kam pasireiškia alergija;
  8. Žinoti, kur gydytojo-pediatro ir vaikų poliklinikos numeris.

 
Tėtis ir mama – svarbiausi žmonės vaiko gyvenime, todėl natūralu, kad vaiko priežiūrą turėtų dalintis abu. Tai užtikrina mažylio harmoningą vystymąsi, padeda mamytei greičiau atsigauti ir sustiprina visų šeimos narių tarpusavio ryšius.

Komentarai

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai