Atsisveikiname su sauskelnėmis

Eiti į tualetą arba ant puoduko mažyliai pradeda tuomet, kai jau būna tam pasiruošę – įprastai dvejų trejų metų amžiaus tarpsnyje. Tu gali padėti vaikučiui žengti šį svarbų žingsnį, jei išmokysi jį pajusti savo kūną ir pasitikėti savimi.

Kelnytės liks sausos, jeigu:

  • Pagal šlapimo pūslės ir tiesiosios žarnos spaudimą vaikas jau supranta, kad dabar “metas daryti tai”;
  • Vaikas moka valdyti raumenis šlapinantis ir tuštinantis (pilnai valdyti raumenis jis išmoks ne anksčiau trejų metų);
  • Jis jau moka pakentėti.

Kaip padėti vaikui?

  • Nesodink vaiko ant puoduko pagal savo pačios sudarytą grafiką. Ant puoduko sėdama turi būti tik tuomet, kai vaikutis jau yra reikalas. Tik tokiu būdu vaikas supras ryšį tarp noro ir veiksmo atlikimo.
  • Pagirk mažylį, jeigu atsisėdęs ant puoduko jis padaro tai, ko norėjo. Girti reikia ir tuo atveju, jeigu vaikas sakosi norintis, tačiau jam nepavyksta reikalo atlikti.
  • Jei kas nors nepavyko – jokiu būdu nepeik mažylio. Vietoje to geriau pasistenk jį nuraminti ir pasakyk: “Tu viską norėjai padaryti teisingai ir kitą kartą tau tikrai pavyks”.
  • Kad mažylis savarankiškai galėtų atsisėsti ant puodelio, turėtum parinkti lengvai nusivelkamus drabužius, pavyzdžiui, kelnytes su guma.
  • Leisk vaikui pabandyti ir puodelį, ir tualetą. Stebėk, kur mažyliui labiau patinka.
  • Vaikai mokosi stebėdami, todėl jei nori, gali paimti vaiką kartu į tualetą, kad jis matytų, kaip viskas daroma.

Nesitikėk, kad viskas eisis sėkmingai ir sauskelnes bus galima pamiršti jau po pirmo pasisėdėjimo ant puoduko. Pilnai valdyti tuštinimosi procesą vaikas išmoks tik per porą metų, todėl per šį laikotarpį bus ne vienas nemalonus nutikimas. Patirtis rodo, kad pernelyg ankstyvas vaikučio mokymas neduoda gerų rezultatų, todėl neversk vaikučio, jei matai, kad jis tam nėra pasiruošęs.

2 psl. »

Komentarai (4)

gintaute 2012-07-26 12:43
slapinimasis ir tustinimasis yra refleksiniai veiksmai. kudikis gimsta neturedamas jokiu refleksu ir juos tenka ismokt (visi- tai reiskia visi, kvepavimas taip pat, nes bunant mamytes pilve vaikui kvepuot nereikia). tik vienus ismoksta greiciau kitus leciau. su vaiku reikia zaisti, rodyti jam ta puoduka bet jokiu budu ne versti, atejus laikui ismoks.
Saulė 2012-05-03 14:11
na, vestis į tualetą vaiko tikrai neketinu :)
Eliza 2012-05-03 11:55
na, aš savąjį pratinu po truputį. Kol kas didelio susidomėjimo nerodo
Mantė 2012-05-02 18:18
as prisiklausiau draugiu ir bandziau savo maze sodinti jau nuo metuku. Tik veltui nervinausi ir pati vaika nervinau. Reikejo palaukti, kol maze pati parode susidomejima puodeliu

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai