Auklėjimo paslaptys, kurių nerasite vadovėliuose

Būti gera mama ar tėčiu – viena svarbiausių užduočių mūsų gyvenime. Parašyta daug straipsnių ir knygų, aiškinančių kone kiekvieną vaikų auklėjimo niuansą. Tačiau kai kurių šio proceso paslapčių knygos puslapiuose nerasite – jų žinojimas padės ne tik tinkamai išauklėti vaikus, bet ir patirti daug malonumo.
 
Visiems tėvams kartais trūksta kantrybė
 
Būti tėvais – tai sunkus emocinis, protinis, o kartais – net ir fizinis darbas. Ne visada tėvų pastangos įvertinamos, ir ne visada tuojau pat sulaukiama rezultatų. Kartais tenka susidurti su tokiu stipriu pasipriešinimu, kad rankos pačios nusvyra, todėl nenuostabu, jog kyla noras pasiduoti emocijoms. Nereikia visko laikyti savyje – išsiliekite. Jeigu to nepadarysite, pasekmės bus liūdnesnės.
 
Brangiausius ir naujausius žaislus tėvai pirmiausiai perka dėl savęs
 
Iki tam tikro amžiaus vaikams iš viso nusispjaut, kiek kainuoja vienas ar kitas žaislas. Jie neretai pirmenybę teikia plastikiniam dubenėliui, popierinėms stiklinaitėms ir kaštonams, o ne brangiam žaisliniam virtuvės kombainui. Neteisinga ir net juokinga reikalauti iš vaiko, kad jis vertintų žaislą vien dėl to, kad jis jums brangiai kainavo. Svarbiau išmokyti sūnelį ar dukrytę džiaugtis paprastais dalykais, nei traumuoti psichiką kainomis.
 
Jūs turite teisę pykti
 
Daugelis tėvelių (ypač – visai jaunų) klaidingai įsivaizduoja, kad turi mylėti ir visaip rodyti savo meilę bet kokiomis aplinkybėmis. Iš tiesų ne taip jau retai nutinka, kad vaikai tampa tikrais monstrais, kurie sugebėtų išvesti iš kantrybės net meditacijos „čempionus“. Žinoma, tai nereiškia, kad turite iš karto pulti ieškoti, kur atiduoti vaikus, tačiau parodyti savo tikruosius jausmus reikia.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai