Batraiščiai namų dekore – pasaulį sužavėjusi naujovė

Nėrimo vąšeliu technikai jau beveik 200 metų. Dabar ji atgimsta moderniame namų dekoravime. Dar senolių naudota technologija šiais laikais atgimė neįprastu pavidalu – neriama iš batraiščio ar virvės. Pastaruosius keletą metų ši iš Skandinavijos keliaujanti namų dekoravimo mada vis labiau įsitvirtina ir Lietuvoje.

Apie nėrimą vąšeliu iš virvių pasakoja internetinės namų tekstilės ir dekoro parduotuvės „Fėjos namai“ vadovė Svajūnė Vainauskienė.

Kaip ir kiekviena tendencija, taip ir ši gimė iš praktinio poreikio. Šiaurės šalyse, esant atšiauriam klimatui, žmonės įvairiais ir netradiciniais būdais savo namams bando suteikti jaukumo bei spalvų. Taip dar prieš keletą metų gimė įvairių jaukių namų aksesuarų – kilimų, pagalvėlių, lovatiesių, sėdmaišių nėrimas vašeliu. Šiais laikais, atrodo, jau išsikvėpusi nėrimo mada sugrįžo su nauja energija ir neįprasta forma bei itin plačia spalvų gama.

Lietuvoje nėrimas vašeliu iš virvučių prasidėjo nuo spalvingų krepšių. Šie ilgą laiką būdavo neriami tiesiog kaip hobis.

„Vieną vakarą įmonės kolektyvas susirinko į nėrimo pamokas. Ši veikla taip užkabino, jog po darbų vis dažniau pradėjome rinktis kartu ir nerti. Taip vieną kartą kilo idėja pasidalinti tuo su savo artimiausiais žmonėmis, o galiausiai virto sprendimu sukurti namų liniją. Taip gimė naujas ženklas „Le Puf“. Kadangi mums tai liko tik hobis, sau pasilikome tik kūrybinę dalį, o prekinio ženklo produkcijos gamybai subūrėme profesionalių mezgėjų komandą. Ieškojome išskirtinumo tarp jau esančių įvairiose rinkose panašių gaminių, atradome naujus raštus ir pateikimo būdus, o sudėtingiausių iš batraiščio neriamų gaminių – pufų – gamybai į pagalbą pasitelkėme sėdmaišių gamybos meistrus“, - pasakoja „Fėjos namai“ vadovė Svajūnė Vainauskienė.

2 psl. »

Komentarai

Interjeras

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai