Blogi patarimai: kaip užauginti melagį?

Bet kokia apgaulė skaudina ir žeidžia jausmus, ypač jeigu meluoja mūsų pačių vaikai. Ir nieko pakeisti negalima tol, kol neišsiaiškiname tokio elgesio priežasčių (o pastarųjų reikia ieškoti šeimyniniuose santykiuose). Šį kartą neaiškinsime, ką daryti, kad vaikas sakytų tiesą – pažvelgsime į situaciją kitu kampu ir išduosime keletą paslapčių, kaip užauginti užkietėjusį melagėlį.
 
Kuo dažniau tardykite
 
Jaudinkitės dėl vaiko pažangumo, abejokite, po kelis kartus per dieną taisykite savo atžalos žodžius, būkite įtarūs ir budrūs, kontroliuokite kiekvieną vaiko žingsnį. Pavyzdžiui: neatsiklausę tikrinkite jo kuprinę, skaitykite asmenines žinutes, tikrinkite susirašinėjimų istoriją – tik nenustebkite, jeigu vaikas taip pat nieko nesakęs įlįs į jūsų rankinuką kupiūros ar kitos.
 
Jūs, žinoma, tai darysite tik iš geriausių paskatų, o štai vaikas – vargu. O kas kaltas dėl tokio jo susidomėjimo svetimais daiktais? Sulaukęs tam tikro amžiaus vaikas susikuria savo erdvę, į kurią nieko nenori įsileisti. Jis savo paslaptis gali patikėti tik išrinktiesiems arba iš viso niekam. Melas tampa augimo ir asmeninio gyvenimo formavimosi požymiu.
 
Šaipykitės iš atžalos, jeigu ji ko nors nemoka ar pamiršo, ir klausia jūsų
 
„Kaip devynerių metų amžiaus vaikas negali išspręsti tokio uždavinio? Gėda! Išspręsk dar 10 tokių, antraip pas draugą neišeisi. Štai Marius tokius uždavinius kaip riešutus gliaudo, o tu net paprasčiausių dalykų nesugebi!“
 
Nenustebkite, jei po kurio laiko atžala pradės girtis savo nebūtais pasiekimais, ir tik iš mokytojų sužinosite, kad tai netiesa. Niekas nenori jaustis nevykėliu.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai