Brandaus amžiaus tėtis: privalumai ir trūkumai

Šiuo metu darosi labai madinga susilaukti vaikų vyresniame amžiuje, ir tas pasakytina ne tik apie dailiosios, bet ir apie stipriosios lyties atstovus. Teigiama, kad vyresnių tėčių vaikai pasižymi neeiliniais gabumais. O kaip yra iš tikrųjų? Kokie vėlyvos tėvystės privalumai ir trūkumai?

Ką sako genetikai?

Genetikų teigimu, žmogaus talentai ir sugabėjimai nepriklauso nuo tėčio amžiaus. Visi skaičiavimai, atlikti žmonių, mėgstančių pasigirti savo kilme, iš mokslinės perspektyvos nėra visiškai teisingi. Tyrinėtojai ėmė žymių žmonių biografijas ir žiūrėjo, kaip susijęs tėvo amžius ir vaiko gebėjimai. Jie neretai darė išvadas, kad tėvas tuo metu jau būdavo garbaus amžiaus, tačiau kai buvo palyginti paprastų šiuolaikinių žmonių duomenys, jokios priklausomybės nenustatyta. Tačiau tai nereiškia, kad vėlyva tėvystė neturi savų privalumų. Kokie jie?

Kas iš to išeina

Paprastai talentingas žmogus brandžiame amžiuje jau yra realizavęs visas savo galimybes. Jeigu jo kūrybinis potencialas yra užkoduotas genuose, lytinių ląstelių „mutacijos“ gali suteikti vėlai gimusiam vaikui daugiau protinių gabumų ir energijos, negu jo vyresniems broliams ir seserims. Tačiau tiesa ta, kad tėvas tokiu atveju tikrai turi būti neelinis, o ir tokių mutacijų pasitaiko gana retai.

Lytinėse brandaus vyro ląstelėse gali vykti pokyčiai, kurie privers intensyviau vystytis kurią nors vieną vaiko smegenų sritį. Pavyzdžiui, jis pasižymės fenomenaliais matematiniais sugebėjimais arba labai gera atmintimi.

Vokiečių genetiko Fogelio tyrimai parodė, kad žymūs ir pasisekimą turintys vyrai dažniausiai tuokiasi su tokiomis pat moterimis, ir atvirkščiai. Tas pats pasakytina ir apie nelabai intelektualius žmones, nusprendusius sukurti šeimą. Net ir protingi jauni žmonės rinkdamiesi antrąją pusę klysta, tuo tarpu brandaus amžiaus žmonės dažniausiai jau iš patirties žino, koks turi būti jų sutuoktinis. Mamos intelektas būsimajam mažyliui labai svarbus – ne tik todėl, kad ji mokės geriau juo pasirūpinti, bet ir dėl to, kad perduos didesnę genų dalį, atsakingą už gabumus, kuriuos jis paveldės. Kitaip tariant, kuo protingesnė mama, tuo intelektualesnis vaikas, tačiau vien jos gabumų negana – svarbų vaidmenį vystymuisi turi ir aplinka, kurioje jis auga. Sukurti ją lengviau brandžiam, savarankiškam ir pasiturinčiam žmogui.

2 psl. »

Komentarai (2)

Liza 2012-06-15 14:18
o aš manau, kad nereikia rizikuoti, kad būtų galima patvirtinti ar paneigti kažkokią abejotiną teoriją
Bingo 2012-06-15 11:33
aš niekada ir nemaniau, kad, kaip kiti sako, vaikus reikia susigimdyti iki 35. Bet ir kad vaikai protingesni gimsta - netikėjau. Tėvystė vyresniame amžiuje turi ir privalumų, ir trūkumų

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai