Braškių ir žemuogių kaukės veidui

Ar žinojote, kad braškes galima ne tik valgyti, tačiau taip pat ir naudoti veido odos priežiūrai? Pasidaryti braškinę kaukę namų sąlygomis visiškai nesunku!

Šios kvapios ir skanios uogos pasižymi antiseptinėmis ir balinamosiomis savybėmis, jose labai daug vitamino C ir organinių rūgščių. Braškėmis galima pašviesinti veido odą – tereikia rytais ir vakarais pasidaryti kaukę iš trintų uogų.

Braškinės kaukės visiškai nesudėtingos – pati paprasčiausia daroma tiesiog sutrynus kelias uogas ir ištepus šia tyrele veidą. Būtina sąlyga: saulės vonių šiuo atveju teks atsisakyti, nes priešingu atveju balinamojo poveikio nebus. Taip pat būtina naudoti ir apsauginį kremą uo saulės (SPF apsauga – ne mažiau kaip 50).

Svarbiausia yra neperdžiovinti odos. Jeigu jūsiškė sausa, į 100 g uogų įmaišykite 1 valgomąjį šaukštą riebios grietinės arba/ir medaus (kitas variantas – 0,5 šaukšto grietinės ir tiek pat medaus).

Braškių kaukės slopina nedidelius uždegimus: iš pradžių užtepkite vieną ploną uogų sluoksnį, leiskite jam apdžiūti, o tada tepkite antrą. Išdžiūvusią kaukę reikia suminkštinti ir nuplauti vandeniu, o po procedūros – pasitepti kremu, kad išvengtumėte odos išsausėjimo.

Kaukėms galima naudoti ir laukines braškių giminaites žemuoges. Kad sudrėkintumėte ir pamaitintumėte odą, turėtumėte kelių žemuogių sultimis 2–3 kartus per dieną pasitepti veidą ir leisti jam nudžiūti, o tada nuplauti. Jeigu oda labai sausa ir šerpetojanti, įmaišykite grietinėlės arba medaus.

Žemuogės taip pat padeda atsikratyti strazdanų ir pigmentinių dėmių: uogas sutrinkite (galite sumaišyti su kiaušinio baltymu) ir laikykite ant veido 15 minučių. Tai, beje, padės pamiršti ir nepageidaujamus spuogelius.

2 psl. »

Komentarai (3)

nesvarbu 2016-06-24 17:38
aš dariau kauke paprastai vien braskes ir palikau 10 minučiu labai gera kauke
Renata 2012-06-14 16:30
dievinu braškių kvapą!
Laura 2012-06-14 09:17
mmm, braškės :) tokios kaukės privalumas - ko negali sutepti ant veido, galima suvalgyti

Veidui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai