Dalykai, kurių kiekvienas tėvas turi išmokyti sūnų

Nors mama vaikų auklėjime atlieka svarbiausią vaidmenį, yra dalykų, kurių mokyti turėtų tėvas – ypač tuo atveju, jeigu šeimoje auga sūnus.

Susimąstykite: iš pradžių berniukas pakliūva į vaikų darželį, kur jį prižiūri auklėtoja, vėliau – į mokyklą, kur 90% mokytojų – moterys. Berniukas nuolat apsuptas dailiosios lyties atstovių, ir jam trūksta vyriško auklėjimo. Ko gi turėtų išmokyti tėvas savo sūnų?

Paaiškinti, kaip svarbu mokėti laimėti ir pralaimėti

Ką vaikas vertina kaip geriausią priešininką įvairiuose judriuose žaidimuose ir varžybose (neskaitant draugų)? Žinoma, tėtį. Tokie žaidimai – nebloga vyriškumo treniruotė. Jie leidžia berniukui pajusti pergalės skonį ir suvokti, kiek pastangų reikia įdėti, kad ją pasiektum.

Tuo pačiu tėvas gali paaiškinti, kad pralaimėjimai neišvengiami, ir tame nėra nieko baisaus. Pargriuvus reikia atsistoti ir judėti toliau, o pralaimėjus – suprasti, kad tai – normalus ir negėdingas dalykas. Pralaimi visi, ir su šiuo faktu reikia susitaikyti.

Išmokyti elgtis su moterimis

Papasakoti, kaip elgtis su dailiosios lyties atstovėmis, gali ir mama, tačiau tėvas tai gali parodyti asmeniniu pavyzdžiu. Idealiu atveju būtent iš tėvo (ne iš draugų, ne iš interneto) sūnus turėtų sužinoti svarbiausius dalykus apie moteris. Ir tai nėra taip sunku – paimti sūnų su savimi ir kartu nupirkti mamai gėlių, nueiti į parduotuvę ir pagarbiai pasikalbėti su pardavėja, kad sūnus nebijotų užkalbinti nepažįstamos moters… Štai ir viskas.

Pasikalbėti apie meilę kaip vyrui su vyru

Šis punktas – tai ankstesniojo tęsinys. Tegul sūnus sužino apie šį jausmą iš pokalbių su tėvu, kai tam ateis laikas. Paaugliui bus labai naudinga, jeigu tėvas papasakos apie savo pirmąją meilę, pirmąjį pasimatymą ir t.t., kaip ir apie tai, kad nereikia niekur skubėti. Tokie pokalbiai sustiprins tėvo ir sūnaus tarpusavio ryšius, skatins pagarbą ir pasitikėjimą.

2 psl. »

Komentarai (1)

Spoil 2019-02-24 09:35
Tevas neturi mokinti, tevas turi rodyti pavyzdi, nes vaikai musu atvaizdas. Visa ta rasleva yra todel arba todel nes mes nebematom saves is sono. Sukuriam savo Fakebook antra asmenybe, o vaiku neapgausi jie mato ir mokinasi is jusu elgsenos, kai jus prarandat autoriteta juos randa kieme internete ir tt. Teciai ir mamos nepraraskit autoriteto, rodykit pavyzdi vaikams ir keiskites patys.

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai