Dažna kūdikių odos problema – iššutimai. Kaip padėti mažyliui?

@ Shutterstock

Ne kartą esame girdėję palyginimą, jog kūdikio odelė – švelni it šilkas. Išties, su tuo pasiginčyti sunku, tačiau ji išsiskiria ir ypatingu jautrumu. Dažna mama sutiks, kad rūpinantis kūdikiu jo odelės priežiūra tampa nemenku išbandymu ir galvos skausmu.

Pirmiausia, norisi nuraminti mamas ir priminti, kad retas kūdikis išvengia iššutimų, o laiku imantis gydomųjų ar profilaktinių priemonių, odos problemos lengvai sutramdomos.

Kas skatina iššutimų atsiradimą?

Priežasčių, kodėl kūdikio odelė kenčia nuo iššutimų (sauskelnių bėrimų, pleiskanojimo) gali būti pačių įvairiausių. Viena dažniausių – po sauskelnėmis nekvėpuojanti, drėgmėje į sauskelnes ar vystyklus besitrinanti oda. Pasiklausius mamų pokalbių, dalinantis motinystės iššūkiais, išgirsite, kad ne jūs viena keičiant sauskelnes nerimaujate, ar šį kartą rasite sveiką kūdikio odelę, ar teks vėl sukti galvą dėl odos sudirginimo.

Įtakos iššutimams gali turėti ir netinkamai parinktas sauskelnių dydis, todėl įsitikinkite, ar kūdikiui sauskelnės nėra per mažos. Šios turi gerai priglusti, tačiau per daug neapspausti kūdikio pilvuko.

Kiti odos dirgikliai, kaip dažnas užpakaliuko plovimas, jo sausinimas taip pat didina iššutimų riziką. Visgi, suprantama, kad rūpinantis kūdikio higiena tai neišvengiama.

Taigi, kokių priemonių imtis, kada dėl mažylio priežiūros ritualų ir kitų priežasčių susidūrėte su iššutimais?

Pirmoji pagalba pastebėjus iššutimus

Pastebėjus iššutimus ir laiku sureagavus, problema gali būti greitai išspręsta. Pirmieji žingsniai, ko reikėtų imtis:

  • Dažnai keiskite sauskelnes, kadangi nekvėpuojanti oda ir susidaranti drėgmė tampa palanki terpė odos uždegimų vystymuisi.
  • Kūdikio užpakaliuką sausinkite minkštos medžiagos rankšluosčiu, jokiu būdu netrinant, o švelniai nusausinant prispaudžiamaisiais judesiais.
  • Kūdikį kuo dažniau palaikykite nesuvystytą, kad oda galėtų kvėpuoti.
  • Pasidomėkite priemonėmis, skirtomis gydyti kūdikių odelės iššutimus. Viena tokių priemonių – „Sudocrem“ ir tikriausiai nėra kartos, kuri nebūtų girdėjusi apie šį kremą. Priemonėje esantis cinkas ir lanolinas neleidžia išsausinti jautrios odelės, o levandų aliejus ne tik skleidžia malonų ir raminantį kvapą, bet ir pasižymi antibakteriniu poveikiu, kuris itin svarbus kovojant su kūdikio odelės pažeidimais.

Kaip išvengti iššutimų?

Net ir nesusidūrus su iššutimų problema, svarbu atsiminti, kad tam tikruose vaiko raidos etapuose šių odos pažeidimų rizika gerokai išauga. Pavyzdžiui, dygstantys dantukai, viduriavimas, antibiotikų vartojimas, mitybos pokyčiai, kuomet nuo mamos pieno pereinama prie mišinukų ar tyrelių – visi šie faktoriai ne tik didina iššutimų riziką, bet ir sukelia nemažą galvos skausmą tėveliams.

Tokiose situacijose irzlios mažylių nuotaikos ir kitų sunkumų tėveliams „per akis“, todėl dar vienos papildomos problemos, kaip odelės iššutimai, norisi mažiausiai. Siekiant to išvengti, rekomenduojama kūdikio odos priežiūrai naudoti „Sudocrem Care & Protect“.


Ši priemonė savo sudėtyje neturi cinko, pasižyminčio džiovinančiu poveikiu, todėl kremą galima naudoti kasdienei kūdikio odelės priežiūrai. „Sudocrem Care & Protect“ pagrindinė veiklioji medžiaga – dekspantenolis, kuris drėkiną odą ir išlaiko ją sveiką, todėl tai puikus būdas užbėgti problemoms už akių ir apsaugoti kūdikio odelę nuo iššutimų.

Komentarai

Kūdikių higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai