Dažniausios vaikų auklėjimo klaidos

Kaip auklėti vaikus? Universalaus atsakymo, kuris tiktų visiems, deja, nėra, tačiau galima vengti bent jau dažniausiai pasitaikančių auklėjimo klaidų.
 
Jokios pagalbos. Kai vaikai tampa nekontroliuojami, pirmoji tėvelių reakcija būna tokia: „liaukis tučtuojau“. Tačiau kartais, ypač kai kalbame apie mažus vaikus, jie akimirksniu nusiraminti tiesiog negali. Tai reiškia, kad jums būtina įsikišti ir jiems padėti. Pirmiausia reikia leisti vaikui suprasti, kad esate su juo ir kad suprantate jo susierzinimą. Tik tuomet galite pasiūlyti savo pagalbą.
 
Nesąmoningas tėvelių elgesys. Kartais išsiliejame ant savo vaiko, nes esame pavargę, perimame savo tėvų įpročius ir kt. Tai nesąžininga, tačiau tai galima suprasti. Stenkitės sąmoningai suvokti, kaip elgiamės, būti čia ir dabar su vaiku, kreipti dėmesį tik į tai, kas vyksta šią akimirką. Tai vienas didžiausių auklėjimo iššūkių, tačiau kuo geriau mums tai pavyksta, tuo geresni galime būti tėvai.
 
Vaikų žeminimas. Prieš drausmindami ar gėdydami vaiką viešumoje, atsižvelkite į jo jausmus. Jei įmanoma, išeikite iš kambario, arba sušnibždėkite vaikui į ausį. Tai ne visada įmanoma, bet kai tik galite, parodykite vaikui pagarbą ir negėdinkite jo prie visų žmonių. Galiausiai toks viešas pažeminimas neleis vaikui suvokti, ko norite jį išmokyti - jis visiškai nieko negirdės, ką norite pasakyti.
 
„Paranojiška“ tėvystė. Tokie tėvai perdėtai baiminasi, kad gali kas nors nutikti. Paprastai toks auklėjimas atsiranda dėl pačių tėvų turimų baimių. Šitaip auklėjami vaikai mokosi nepasitikėti aplinka, dažnai patys tampa labai baikštūs. Šiuo atveju tėvų nerimas yra per didelis ir neadekvatus situacijai. Vaikas negali išmokti teisingai įvertinti rizikos. Auklėti pagal „paranojišką“ modelį vaikai paaugę tampa tėvų ir savo baimių „įkaitais“.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai